آموزشیاران 82

این وبلاگ قصد دارد آخرین اخبار در مورد آموزش و پرورش را به اطلاع برساند

آموزشیاران 82

آموزشیاران 82
آموزشیاران 82 این وبلاگ قصد دارد آخرین اخبار در مورد آموزش و پرورش را به اطلاع برساند

نجفی مجوز ورود به ساختمان شهید رجایی را نگرفت/ گزینه بعدی کیست؟

نجفی مجوز ورود به ساختمان شهید رجایی را نگرفت/ گزینه بعدی کیست؟

نجفی به مدد دوره ۹ ساله وزارت که در اواخر دهه ۶۰ و دهه ۷۰ در وزارت آموزش و پرورش داشت، حضور در دولت یازدهم را پذیرفت اما تنها تجربه او برای جلب نظر مثبت نمایندگان کافی نبود.

خبرگزاری فارس: نجفی مجوز ورود به ساختمان شهید رجایی را نگرفت/ گزینه بعدی کیست؟

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، نمایندگان مجلس روز گذشته تکلیف 15 وزارتخانه را تعیین کردند اما 3 وزارتخانه همچنان باید برای حضور وزیر دولت یازدهم در انتظار باشند.

محمدعلی نجفی گزینه پیشنهادی وزارت آموزش و پرورش نتوانست نظر مساعد نمایندگان مجلس را کسب کند و مجوز ورود به ساختمان شهید رجایی که ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش است را نگرفت.

نجفی به مدد دوره 9 ساله وزارت که در اواخر دهه 60 و دهه 70 در وزارت آموزش و پرورش داشت، حضور در کابینه دولت یازدهم را پذیرفت اما تنها تجربه او برای جلب نظر مثبت نمایندگان کافی نبود.

عواملی چون دوری 16 ساله نجفی از وزارت آموزش و پرورش، عدم موفقیت تغییر نظام آموزشی در دوره وزارت وی، عدم توجه به تربیت معلم و مباحث مربوط به فتنه موجب شد که او جزو 3 نفری باشد که نتوانستند به عنوان وزیر در دولت یازدهم فعالیت کنند.

اکنون رئیس جمهور باید برای وزارت آموزش و پرورش اندیشه جدیدی داشته باشد؛ با توجه به اینکه تا آغاز سال تحصیلی جدید، حدود یک ماه زمان مانده است، باید فضای آرامی برای این وزارتخانه فراهم شود.

در این میان گمانه زنی هایی از معرفی افرادی چون آقایان عالمی، زرهانی و نوید ادهم برای سرپرستی وزارت آموزش و پرورش به گوش می رسد.تاريخ : شنبه بیست و ششم مرداد ۱۳۹۲ | 0:25 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

تاکید حاجی بابایی بر استمرار تعطیلی پنج شنبه‌ها و نظام رتبه بندی معلمان

»hemmat khahi-1-303-1.jpg

وزیر آموزش و پرورش، از نظام رتبه بندی معلمان به عنوان یک انقلاب نام برد که در دل انقلاب تحول بنیادین آموزش و پرورش جای گرفته است.

به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، حمید رضا حاجی بابایی در آخرین جلسه مدیران کل آموزش و پرورش استان‌های کشور و اعضای شورای معاونین این وزارتخانه در اردوگاه شهید باهنر با اشاره به این مطلب که امسال تیم‌های ملی المپیاد کشورمان با کسب 12 مدال طلا در زمینه علمی در کشور رکورد زدند، گفت: آموزش و پرورش طی 4 سال گذشته تا کنون در زمینه المپیادها 17.5 درصد در کمیت و 33 درصد در حوزه کیفی رشد داشته است.

وی با اشاره به تعلق 29 رتبه تک رقمی کنکور سراسری امسال به مدارس دولتی از بین 36 رتبه تصریح کرد: این موفقیت‌ها نتیجه سیاست‌های حاکم بر وزارت آموزش و پرورش و تلاش‌های مسئولان این وزارتخانه است که امروز به ثمر نشسته است.

حاجی بابایی پس از بیان افتخارات آموزشی آموزش و پرورش به افتخارات حوزه پرورشی اشاره و تصریح کرد: حضور 700 هزار دانش آموز برای حفظ قرآن، فضای کشور را به کلی دگرگون کرد و با ورود میلیونی آموزش و پرورش به فضای قرآنی، کشور صبغه قرآنی به خود گرفت و این امر تقدیر مقام معظم رهبری از این وزارتخانه را به دنبال داشت.

وی با اشاره به نظام رتبه بندی معلمان گفت: بر اساس این نظام 918 هزار معلم با سرعت به سمت بازسازی در ارتقای دانش و معلومات خود حرکت خواهند کرد و این نظام با مهندسی نیروی انسانی همسو و هم جهت و همپوشانی خواهد داشت.

وی با اشاره به تامین جایگاه و منزلت معلمان خاطر نشان کرد: مغز سند تحول بنیادین در بندهای گوناگون سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری (مدظله العالی ) اعلام شده است.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر عدم بازگشت سیاست‌های اجرا شده در این وزارتخانه به وضعیت قبل ادامه داد: نظام 3-3-6 تا 30 سال دیگر ادامه خواهد یافت.

وی بر استمرار تعطیلی پنج شنبه‌ها و نظام رتبه بندی معلمان تاکید و تصریح کرد: همه امور و سیاست‌ها در آموزش و پرورش به هم پیوسته است.تاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۲ | 18:19 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

اداره كل آموزش و پرورش استان

اداره كل آموزش و پرورش استان ... اطلاعيه شماره 44 تاریخ اطلاعیه :  23/05/92
با سلام و احترام بخشنامه شماره 24/710 مورخ 23/05/1392 تامين بار مالي ناشي از برقراري فوق العاده شغل بند 5 ماده 68 قانون مديريت خدمات كشوري كاركنان موضوع شماره 71893/ت 49302 هـ مورخ 27/3/1392 هيئت محترم وزيران از طرف معاون محترم توسعه مديريت و پشتيباني ابلاغ شد.

تاريخ : پنجشنبه بیست و چهارم مرداد ۱۳۹۲ | 18:14 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

اداره کل آموزش و پرورش استان... اطلاعیه شماره 42

تاریخ اطلاعیه :  13/05/92
با سلام و احترام با توجه پایان زمان تبدیل وضع نیروهای قرارداد انجام کارمعین ، به اطلاع می رساند جهت صدور احکام و ارسال فرم 1و 2 از سیستم پرسنلی به سیستم حقوق نیروهای قرارداد کارمعین باقیمانده ،لازم است تا مجددا در سیستم prs.medu.ir درخواست مجوز گردد.


اداره کل آموزش و پرورش استان...                        اطلاعیه شماره 42

با سلام و احترام

            با توجه پایان زمان تبدیل وضع نیروهای قرارداد انجام کارمعین ، به اطلاع می رساند جهت صدور احکام و ارسال فرم 1و 2 از سیستم پرسنلی به سیستم حقوق نیروهای قرارداد کارمعین باقیمانده ،لازم است تا مجددا در سیستم prs.medu.ir درخواست مجوز گردد.

این روند همچون گذشته ابتدا توسط منطقه خدمتی فرد درخواست شده ، توسط اداره کل تایید و در آخر به تایید ستاد خواهد رسید. لذا مقتضی است به جهت عدم ایجاد مشکل در پرداخت حقوق مردادماه این افراد سریعا اقدامات لازم را در این خصوص به عمل آورند.

ضمنا برای آندسته از افرادی که انصراف از خدمت داده و یا رد گزینش شده اند لازم است تا از طریق رویداد شماره 226( خاتمه/لغو قرارداد) در سیستم پرسنلی حکم خاتمه قرارداد صادر گردد.

 

                                                                         اداره کل امور اداری و تشکیلاتتاريخ : دوشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۲ | 10:14 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

تجمع معلمان حق‌التدریسی مقابل مجلس شورای اسلامی

تجمع معلمان حق‌التدریسی مقابل مجلس شورای اسلامی
 

صبح امروز جمعی از معلمان حق‌التدریس پیش‌دبستانی مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صبح امروز جمعی از معلمان حق‌التدریسی پیش دبستانی به دلیل آنچه اخراج از شغل خود خواندند، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کرده و خواستار برگشت به کار خود بودند.

به گفته تجمع‌کنندگان، این معلمان دارای قرارداد نیز بوده‌اند.تاريخ : دوشنبه بیست و یکم مرداد ۱۳۹۲ | 10:9 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

تعطیلی پنجشنبه‌ها در سند تحول نیامده/باقی ماندن معاونت پرورشی

نجفی:
تعطیلی پنجشنبه‌ها در سند تحول نیامده/باقی ماندن معاونت پرورشی
نجفی گفت :اقدامات 2 سال اخیر که در اجرای سند تحول بوده، مورد بازنگری قرار می‌گیرد و هر بخشی از برنامه نیاز به اصلاح داشته باشد اصلاحات را انجام خواهیم داد که تعطیلی پنجشنبه‌ها نیز یکی از این مسائل است، اما برای سال تحصیلی جدید تغییری در برنامه‌های فعلی آموزشی ایجاد نمی‌شود

 وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش با بیان اینکه در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش صحبتی از تعطیلی پنجشنبه‌ها نشده است، گفت: هر اقدامی در آموزش و پرورش صورت گرفته، عده‌ای آن را به سند تحول وصل می‌کنند؛ به نظرم این اقدام از نظر صداقت و امانت داری نسبت به سند تحول، کار درستی نیست.
به گزارش  پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از ایسنا، محمدعلی نجفی در حاشیه «جلسه نمایندگان تشکلهای علمی، صنفی و سیاسی معلمان» در پاسخ به برخی از هجمه‌های سیاسی که علیه وی در برخی از رسانه‌ها شکل گرفته است، گفت: به دو علت پاسخ این مطالب را فعلا نمی‌دهم.
چاره‌ای نداریم طی هفت هشت روز آینده شاهد بد اخلاقی‌های سیاسی باشیم و در مورد آن صحبت نکنیم.
وی ادامه داد: دلیل اول این است که عملکرد من یک عملکرد مشخصی است، چراکه سه سال در وزارت فرهنگ و آموزش عالی، 9 سال در آموزش و پرورش و سه سال در سازمان برنامه و بودجه خدمت کرده‌ام، لذا کارشناسان این سه دستگاه می‌توانند درباره عملکرد من اظهارنظر و قضاوت کنند و مطالبی که عنوان می‌شود برای فضاسازی نمایندگان مجلس، ارزش پاسخگویی ندارد.
وی افزود: بسیاری از صاحبنظران تعلیم و تربیت و کارشناسان آموزش و پرورش پاسخ این مطالب را داده و خواهند داد، لذا نیازی نیست در حال حاضر وقت خود را صرف پاسخگویی به این گونه مسائل کنم.
نجفی تصریح کرد: کسانی که این فضاسازی را انجام می‌دهند امیدوارند بتوانند در تصمیم نمایندگان مجلس تاثیر بگذارند، اما به نظر من این مسائل در نظر نمایندگان تاثیری نخواهد داشت، چرا که نمایندگان به خاطر مسئولیت وجدانی و شرعی و با توجه به اطلاعاتی که در اختیار دارند باید مسائل را با دقت بررسی کنند؛ به نظرم چاره‌ای نداریم که طی هفت هشت روز آینده شاهد بد اخلاقی‌های سیاسی باشیم و در مورد آن صحبت نکنیم.
در سند تحول صحبتی از تعطیلی پنجشنبه‌ها نشده است
وزیر پیشنهادی دولت یازدهم درباره نگرانی والدین از طرح تعطیلی پنجشنبه‌های مدارس و اینکه وزیر قبلی عنوان کرده بود بر اساس سند تحول این طرح اجرایی شده، آیا تغییری در اجرای این طرح ایجاد خواهد شد؟ پاسخ داد: این نگرانی دو طرفه است، چرا که عده‌ای نیز نگران هستند که چرا پنجشنبه‌ها تعطیل شده، چون این تعطیلی منجر به افت کیفی آموزش فرزندان آنها شده است. از سوی دیگر خانواده‌هایی که در روزهای پنجشنبه نیز به محل کار خود می‌روند، تعطیلی پنجشنبه‌ها و ماندن کودکان آنها در منزل نیز نگران کننده شده است.
نجفی اظهار کرد: نمی‌خواهم بگویم این طرح درست یا نادرست بوده اما این نگرانی از طرف هر دو گروه مطرح است؛ چرا که عده‌ای معترض به تعطیلی پنجشنبه مدارس هستند؛ ضمن آنکه در هیچ جایی از سند تحول صحبتی از تعطیلی پنجشنبه‌ها نشده است؛ اینکه هر اقدامی در آموزش و پرورش انجام شده و عده‌ای آن را به سند تحول وصل کنند به نظرم این اقدام از نظر صداقت و امانت داری نسبت به سند تحول، کار درستی نیست.
تمامی اقدامات اجرا شده سند تحول بازنگری می‌شود
وزیر پیشنهادی دولت یازدهم اظهار کرد: تمام اقدامات 2 سال اخیر که در اجرای سند تحول بوده، مورد بازنگری قرار می‌گیرد و هر بخشی از برنامه نیاز به اصلاح داشته باشد اصلاحات را انجام خواهیم داد که تعطیلی پنجشنبه‌ها نیز یکی از این مسائل است، اما برای سال تحصیلی جدید تغییری در برنامه‌های فعلی آموزشی ایجاد نمی‌شود.
عده‌ای به اشتباه اظهار کردند معاونت پرورشی در زمان وزارت من منحل شد
نجفی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه برخی منتقدان درباره معاونت پرورشی نظراتی ارائه داده‌اند، خاطرنشان کرد: این موضوعات فضاسازی‌ها و هجمه‌های سیاسی است. زمانی که وزیر آموزش و پرورش بودم، معاونت پرورشی بسیار تقویت شد اما عده‌ای اظهار کردند که معاونت پرورشی در زمان من منحل شد، در حالی که به نظرم هفت هشت سالی در این خصوص دچار اشتباه شده‌اند.
وی با بیان اینکه در زمان وزارت سابقم نه تنها امور پرورشی تعطیل نشد، بلکه کماکان به فعالیت خود ادامه داد، اظهار کرد: این در حالیست که از نظر حجم و کیفیت فعالیت‌ها، رشدی قابل توجه یافت.
معاونت پرورشی در آموزش و پرورش باقی می‌ماند
نجفی ادامه داد: در حال حاضر معتقدم اساس کار آموزش و پرورش "تربیت" است و آنرا نمی‌توان از سایر بخش‌های آموزش و پرورش جدا کرد، لذا معاونت پرورشی نه تنها باقی می‌ماند، بلکه این معاونت باید بتواند کل فرایند آموزش و پرورش را به سمت تربیت هدایت کرده و دانش آموزانی که فارغ التحصیل می‌شوند را برای رسیدن به مراتبی از حیات طیبه بر اساس تربیت دینی و اسلامی آماده کند.
در حدی که بتوانیم مدیریتها را اصلاح خواهیم کرد
وی همچنین درباره برخی سوء مدیریت‌های آموزش و پرورش که منجر به افت کیفی برنامه‌های آن شده و تغییراتی که در مدیریت‌ها ایجاد خواهد شد، گفت: در حدی که بتوانیم آنرا اصلاح خواهیم کرد و هر زمان که احساس کنیم مدیری شایستگی ماندن در پستی را ندارد و فرد شایسته‌تری داریم، اقدام خواهیم کرد و این جزو مواردی نیست که درباره تصمیم‌گیری آن در سال تحصیلی صبر کنیم.تاريخ : یکشنبه بیستم مرداد ۱۳۹۲ | 12:0 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

لغو كليه مجوزهاي جذب نيرو

بخشنامه شماره 21/710 مورخ 14/05/1392 لغو كليه مجوزهاي جذب نيرو
شماره بخشنامه : 21/710                 تاریخ بخشنامه : 14/05/92

لغو كليه مجوزهاي جذب نيرو
تاريخ : چهارشنبه شانزدهم مرداد ۱۳۹۲ | 12:43 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

داره كل آموزش و پرورش استان ... اطلاعيه شماره 40- آني – آني


داره كل آموزش و پرورش استان ... اطلاعيه شماره 40- آني – آني تاریخ اطلاعیه :  07/05/92
با سلام و احترام با عنايت به تخصيص اعتبار و به منظور اجرايي شدن نظريه معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور، امتياز بند 5 ماده 68 قانون مديريت خدمات كشوري مصوبه دولت، اصلاح و تا آخر وقت امروز نگارش مربوط، به استان ارسال خواهد شد. خواهشمند است به محض دريافت، نسبت به صدور احكام اقدام و تا تاريخ چهارشنبه 9/5/1392 نسبت به ارسال ديسكت به خزانه استان اقدام نمايند.

اداره كل آموزش و پرورش استان ...                          اطلاعيه شماره 40- آني – آني

با سلام و احترام

   با عنايت به تخصيص اعتبار و به منظور اجرايي شدن نظريه معاونت برنامه ريزي و نظارت راهبردي رييس جمهور، امتياز بند 5 ماده 68 قانون مديريت خدمات كشوري مصوبه دولت، اصلاح و تا آخر وقت امروز نگارش مربوط،  به استان ارسال خواهد شد. خواهشمند است به محض دريافت، نسبت به صدور احكام اقدام و تا تاريخ چهارشنبه 9/5/1392 نسبت به ارسال ديسكت به خزانه استان اقدام نمايند.

 

                                                      اداره كل امور اداري و تشكيلاتتاريخ : یکشنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۲ | 12:32 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

اطلاعيه شماره 41


با سلام و احترام مقتضي است اطلاعات نيروهاي فاقد پست سازماني كه در اجراي طرح مهرآفرين به پيماني تبديل وضعيت شده اند و شاغل در ادارات كل و واحدهاي شهرستاني و مناطق مي باشند ، براساس جدول ذيل تكميل و حداكثر تا تاريخ 16/5/92 با فرمت Excel به آدرس الكترونيكيedari@medu.ir ارسال نمايند.


 

 

اداره كل آموزش و پرورش استان ...              اطلاعيه شماره 41

 

با سلام و احترام

     مقتضي است اطلاعات نيروهاي فاقد پست سازماني كه در اجراي طرح مهرآفرين به پيماني تبديل وضعيت شده اند و شاغل در ادارات كل و واحدهاي شهرستاني و مناطق مي باشند ، براساس جدول ذيل تكميل و حداكثر تا تاريخ 16/5/92 با فرمت Excel به آدرس الكترونيكيedari@medu.ir ارسال نمايند.

 

مشخصات

محل خدمت

نام و نام خانوادگي

كد ملي

كد پرسنلي

پست پيشنهادي

اداره كل

مديريت

اداره

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاريخ : یکشنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۲ | 12:31 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

پرداخت مابه التفاوت افزايش حقوق تيرماه فرهنگيان تا پايان وقت امروز

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش وپرورش اعلام كرد:
پرداخت مابه التفاوت افزايش حقوق تيرماه فرهنگيان تا پايان وقت امروز

معاون توسعه مديريت و پشتيباني وزارت آموزش وپرورش از واريزمابه التفاوت افزايش حقوق تيرماه فرهنگيان تا پايان وقت امروز به حساب آنان خبر داد.

به گزارش مركز اطلاع  رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش، وحيد كيارشي گفت: واريز مابه التفاوت افزايش حقوق فرهنگيان كه قرار بود آخر تيرماه پرداخت شود، به حساب استان ها واريز شده و ادارات كل آموزش  وپرورش استان ها موظفند ظرف امروز اين مبلغ را به حساب فرهنگيان ذي نفع واريز كنند.

شايان ذكراست؛ قرار بود اين افزايش حقوق با حقوق تيرماه فرهنگيان پرداخت شود كه بنابه دلايل اعلام شده قانوني با چند روز تآخير به حساب آنان واريز مي شود.تاريخ : یکشنبه سیزدهم مرداد ۱۳۹۲ | 12:29 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق تیرماه فرهنگیان تا چند روز آینده

پرداخت مابه‌التفاوت افزایش حقوق تیرماه فرهنگیان تا چند روز آینده


روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد: مابه‌التفاوت افزایش حقوق تیرماه فرهنگیان تا چند روز آینده به حساب آنان واریز می‌شود.

به گزارش سرویس «آموزش و پرورش» ایسنا، علی رغم افزایش احکام حقوق تیرماه فرهنگیان، برخی استان‌ها حقوق فرهنگیان را بر اساس خرداد ماه پرداخت کرده‌اند و مابه‌التفاوت افزایش احکام صادره با اختلاف جزیی حداکثر تا چند روز آینده به حساب آنان واریز می شود.تاريخ : شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۲ | 10:56 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

نهایی شدن حضور «نجفی» در کابینه یازدهم


نهایی شدن حضور «نجفی» در کابینه یازدهم

در گفت‌وگو با ایسنا عنوان شد: آغاز تغییرات جدید آموزش و پرورش از سال 93


محمد علی نجفی که پیش از این نامش در لیست وزرای پیشنهادی دولت یازدهم عنوان شده بود، با بیان اینکه رییس جمهور منتخب از بنده برنامه‌ای برای وزارت آموزش و پرورش خواسته است، گفت: آقای روحانی گفته‌اند که من را به عنوان وزیر آموزش و پرورش معرفی خواهند کرد و گفتند انتخاب من شما هستید و باید خودتان را برای معرفی و ارائه برنامه آماده کنید.

محمد علی نجفی عضو شورای شهر تهران و وزیر اسبق آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره گمانه‌زنی‌ها و اخباری مبنی بر نهایی شدن حضور وی در کابینه روحانی، افزود: در مورد انتخاب نهایی نمی‌توانم به طور قطعی اظهارنظر کنم، اما آقای روحانی گفته‌اند که من را به عنوان وزیر آموزش و پرورش معرفی خواهند کرد، مگر اینکه اتفاقاتی بیفتد که نظر وی عوض شود.

وی با بیان اینکه در کارگروهی که به منظور انتخاب وزیر آموزش و پرورش وجود دارد، به جز من چند گزینه دیگر نیز معرفی شده بودند، افزود: پیشنهاد این کارگروه من بوده‌ام و علاوه بر من حدود پنج نفر دیگر که به اعتقاد من صاحب صلاحیت هستند نیز معرفی شده بودند، اما با توجه به نظر کارگروه و پیشنهاداتی که از قسمت‌های دیگر شد از جمله فرهنگیان، مدیران و بخش مختلف جامعه، آقای روحانی عنوان کردند، انتخاب من شما هستید و باید خودتان را برای معرفی و ارائه برنامه آماده کنید.

نجفی گفت: در حال حاضر برنامه‌ام در دست تنظیم است، ضمن آنکه کارگروه نیز برنامه پیشنهادی را داده بودند، اما با توجه به اینکه مقرر شده من به عنوان وزیر آموزش و پرورش معرفی شوم، علاوه بر برنامه پیشنهادی کارگروه، مباحث دیگری نیز به آن اضافه شده و به مجلس ارائه خواهد شد.

گزینه فعلی آموزش و پرورش در دولت جدید، درباره اینکه در زمان 9 سال وزارت وی تغییرات بنیادی در آموزش و پرورش صورت گرفت، لذا آیا تحولات آن زمان مبنای تغییرات بنیادین فعلی است یا خیر؟ اظهار کرد: تعداد تغییرات بنیادینی که در آن زمان صورت گرفت، بسیار زیاد است و در حال حاضر حضور ذهن ندارم که درباره آن صحبت کنم، اما به نظرم بخش‌هایی از تحول بنیادین برگرفته از همان تغییرات بنیادی است.ادامه مطلب
تاريخ : شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۲ | 10:56 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

جزییات و نحوه تغییر "رتبه معلمان" بر اساس طرح پیشنهادی نظام رتبه‌بندی

جزییات و نحوه تغییر "رتبه معلمان" بر اساس طرح پیشنهادی نظام رتبه‌بندی


طبق آیین نامه‌ای که آموزش و پرورش برای تصویب به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه کرده، نحوه تغییر رتبه و نظام رتبه‌بندی معلمان تشریح شد، نظامی که بر اساس آن چهار رتبه «مربی معلم»، «استادیار معلم»، «دانشیار معلم» و «استاد معلم» برای معلمان در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش » ایسنا، در بخشی از نظام رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان و جذب و تامین منابع انسانی آموزش و پرورش، داشتن حداقل درجه علمی مورد نیاز برای کسب آن رتبه، تجربه خدمت مورد نیاز، کسب امتیازات لازم از جداول فعالیت‌ها، کسب امتیاز لازم در ارزشیابی‌های ملی برای رتبه‌بندی تعریف شده و ارائه مقالات و تالیفات علمی مناسب در زمینه موضوعات آموزش و پرورش و پیشرفت تربیتی و تحصیلی دانش‌آموزان، در ارزشیابی فعالیت‌های معلمان در کانون توجه قرار می‌گیرد.

در این طرح پیشنهادی چهار رتبه برای معلمان در نظر گرفته شده که برای هریک از این عناوین شرایطی تعریف شده است.

رتبه‌ مربی معلم

براساس این گزارش، برای این رتبه، حداقل مدرک تحصیلی کارشناسی (لیسانس) با پنج سال تجربه، دارا بودن کارت صلاحیت حرفه‌ای تدریس در زمینه مربوطه، طی دوره آموزشی ضمن خدمت در علوم تربیتی متناسب با تحولات علمی روز به میزان مورد نیاز، طی دوره آموزشی ضمن خدمت در زمینه تخصصی و رشته تحصیلی متناسب با تحولات علمی روز به میزان مورد نیاز، داشتن حداقل امتیازات لازم از دو ارزشیابی فعالیت‌های چهارگانه مشروط بر آن‌که فاصله دو ارزشیابی بیش از 2 سال نباشد، داشتن حداقل امتیازات لازم از شرکت در دوره‌های آموزش ضمن خدمت، مطابق ضوابط مربوط، موفقیت در آزمون شایستگی تخصصی مربی معلم از جمله شرایط تعریف شده پیشنهادی است.

رتبه استادیار معلم

معلمان با مدرک کارشناسی (لیسانس) با 15 سال تجربه باشند یا دارای کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) با 12 سال تجربه و همچنین دارندگان مدرک دکتری با شش سال تجربه در این رتبه قرار می‌گیرند.

علاوه بر این شرایط، دارا بودن کارت صلاحیت حرفه‌ای تدریس، در زمینه مربوط به رتبه مربی معلم، داشتن امتیازات لازم در دو ارزشیابی عملکرد سالیانه، مشروط بر آن‌که فاصله دو ارزشیابی بیش از2 سال نباشد و در آخرین ارزشیابی امتیازات لازم را کسب کرده باشد، داشتن امتیازات لازم از شرکت در دوره‌های آموزش ضمن خدمت و طی دوره آموزش ضمن خدمت ویژه این رتبه، علاوه بر آموزش‌های ضمن خدمت مرتبط با رتبه مربی معلم، برخی دیگر از شرایط این گروه است.
ادامه مطلب
تاريخ : شنبه دوازدهم مرداد ۱۳۹۲ | 10:53 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

جزئیات دستورالعمل اعطای گواهینامه نوع دوم فرهنگیان


رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی آموزش و پرورش خبر داد
جزئیات دستورالعمل اعطای گواهینامه نوع دوم فرهنگیان

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش از ابلاغ دستورالعمل و فرآیند اجرایی اعطای گواهینامه نوع دوم کارکنان وزارت آموزش و پرورش با امضای وزیر آموزش و پرورش به ادارات کل آموزش و پرورش کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: جزئیات دستورالعمل اعطای گواهینامه نوع دوم فرهنگیان

به گزارش خبرگزاری فارس، اسدالله اسدی گرمارودی با اشاره به اینکه دریافت کنندگان گواهینامه‌های نوع دوم می‌توانند از مزایای استخدامی آن نظیر دارندگان مدرک تحصیلی فوق دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس و دکترا در شرایط احراز مشاغل مربوطه در چارچوب قوانین و مقررات مربوطه برخوردار شوند، افزود: تمامی کارکنان می‌توانند حداکثر دو سطح از گواهینامه‌های نوع دوم را دریافت کنند.

وی با تأکید بر اینکه دارندگان مدرک تحصیلی معادل حداکثر مجاز به اخذ یک سطح از گواهینامه‌های نوع دوم هستند، ادامه داد: گواهینامه‌های دوره‌های آموزشی مصوب متقاضیان واجد شرایط از سال 1379 به بعد قابل بررسی و تأیید است و فقط به کارکنان رسمی و پیمانی تعلق می‌گیرد.

اسدی گرمارودی در ادامه گواهینامه های مهارتی تخصصی، تخصصی پژوهشی سطح یک و تخصصی پژوهشی سطح دو را از گواهینامه های نوع دوم عنوان و تصریح کرد: شرایط اخذ این گواهینامه‌ها در بخش مهارتی شامل دارابودن مدرک تحصیلی دیپلم متوسطه طی 1200 ساعت آموزش مصوب با شرایط حداقل 2.3 آموزش‌ها در زمینه آموزش‌های شغلی که حداقل در 6 سال طی شده باشد و حداکثر 200 ساعت آموزش در طول یک سال است.

وی، در بخش تخصصی، دارا بودن مدرک تحصیلی فوق دیپلم یا گواهینامه مهارتی و طی 1000 ساعت آموزش مصوب در شرایطی که  حداقل 3.4 آموزش‌ها، آموزش‌های شغلی یا آموزش مدیران باشد که حداقل در 5 سال طی شده و حداکثر 200 ساعت آموزش در طول یک سال باشد، را از شرایط این گروه عنوان کرد.

رئیس مرکز برنامه‌ریزی و آموزش نیروی انسانی وزارت آموزش و پرورش در خصوص گواهینامه تخصصی پژوهشی سطح یک اشاره کرد: شرایط لازم برای دریافت این گواهینامه‌ها دارا بودن مدرک تحصیلی لیسانس یا گواهینامه تخصصی و طی 800 ساعت آموزش کوتاه مدت مصوب با شرایط حداقل 3.4 آموزش‌ها در زمینه آموزش‌های شغلی یا آموزش مدیران که حداقل 5 سال طی شده و حداکثر 160 ساعت آموزش در طول یک سال، همچنین شرکت در آزمون جامع و کسب حد نصاب 70 درصد امتیاز آزمون و تهیه یک طرح تحقیقی در زمینه شغل مورد تصدی ویژه اخذ گواهینامه تخصصی پژوهشی سطح یک است.

وی در خصوص شرایط اخذ گواهینامه تخصصی پژوهشی سطح دو، دارا بودن مدرک تحصیلی فوق لیسانس با گواهینامه تخصصی پژوهشی سطح یک و طی 60 ساعت آموزش کوتاه مدت مصوب با شرایط حداقل 3.4 آموزش‌ها در زمینه آموزش‌های شغلی یا آموزش مدیران که 600 ساعت آموزش حداقل در 5 سال طی شده و شرکت در آزمون جامع و کسب حد نصاب 70 درصد امتیاز آزمون را از شرایط دریافت این گواهینامه ذکر کرد و افزود: ارائه یک طرح تحقیقی علمی توسعه‌ای در زمینه شغل مورد تصدی و تأیید آن توسط کمیته علمی پس از برگزاری جلسه دفاعیه، داشتن حداقل دو خدمت برجسته شامل پیشنهاد، ابتکار، تألیف یا ترجمه کتاب و مقاله و مستند سازی تجربیات که موجب افزایش بهره وری کار و بهبود عملکرد فردی و سازمانی شود و حداکثر معادل 200 ساعت آموزشی برای فرد در نظر گرفته شود، از دیگر شرایط کسب این گواهینامه است؛ البته ساعات آموزشی معادل سازی شده از میزان ساعات تعیین شده برای هر یک از گواهینامه‌ها کسر می‌شود.

اسدی گرمارودی با اشاره به اینکه نحوه اجرای این شیوه‌نامه نیاز به همکاری همه جانبه استان‌ها، مناطق و واحدهای آموزشی دارد، تشکیل پرونده آموزشی مرتب شده توسط متقاضی و ارائه آن به کمیته اجرایی واحد آموزشی، بررسی و تشکیل پرونده آموزشی توسط کمیته اجرایی واحد آموزشی و ارسال آن به کمیته اجرایی آموزش و توانمند سازی منطقه،جمع بندی و ارائه پرونده های آموزشی و صورت جلسات به کمیته اجرایی و آموزش و توانمندسازی استان و در نهایت جمع بندی نهایی و ارسال مدارک الکترونیکی به کمیته راهبری آموزش و توانمندسازی کارکنان وزارت آموزش و پرورش از جمله مراحل اجرایی این طرح برشمرد.

وی با توجه به بخشنامه ارسالی از سوی برخی استانداری‌ها پیشنهاد کرد: برای جلوگیری از حجم زیاد پرونده ها ابتدا بررسی آنها در دو سطح مهارتی و تخصصی انجام و سپس به بررسی پرونده‌های متقاضی سطوح تخصصی  پژوهشی سطح یک و دو اقدام شود.تاريخ : پنجشنبه دهم مرداد ۱۳۹۲ | 12:40 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

اداره كل آموزش و پرورش استان ... اطلاعيه شماره 36

خلاصه بخشنامه

برای فوق دیپلم ۵۰ هزار و لیسانس ۷۰ تومنتاريخ : پنجشنبه بیستم تیر ۱۳۹۲ | 11:6 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

ناامید نشوید ولی پیگیری کنید

مديركل آموزش و پرورش استان بوشهر :
استخدام در آموزش و پرورش تنها از طريق دانشگاه فرهنگيان انجام مي شود

مديركل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: براساس قانون مديريت خدمات كشوري و سند تحول بنيادين آموزش و پرورش هرگونه استخدام دراين سازمان فقط از طريق دانشگاه فرهنگيان انجام مي شود.

 به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از اداره كل آموزش و پرورش استان بوشهر  ، خليل رضايي يا تاكيد بر اينكه به كارگيري نيرو به صورت حق التدريس و قراردادي در آموزش و پرورش مجاز نيست ، افزود :  از بهمن سال 91 با تاسيس دانشگاه فرهنگيان آموزش و پرورش بايد نيروهاي مورد نياز خود را از اين دانشگاه تامين كند.
مديركل آموزش و پرورش استان با اشاره به اينكه  هم اكنون 376 دانشجو جذب دانشگاه فرهنگيان شده اند  خاطر نشان كرد :  همه دانشجوياني كه در كنكور 92 نيز جذب دانشگاه فرهنگيان مي شوند در آموزش و پرورش مشغول به كار خواهند شد.
وي در ادامه يادآورشد : هم اينك همه نيروهاي قراردادي، نهضتي و حق التدريس در آموزش و پرورش استان به پيماني تبديل وضعيت شدند و هيچ نيروي غير رسمي در اين اداره كل وجود ندارد.
رضايي با تاكيد بر اينكه امسال هيچگونه استخدامي براي مربيان پيش دبستاني و نيروي حق التدريس،   شركتي و قراردادي  وجود ندارد افزود :  متقاضيان همكاري با آموزش و پرورش تنها پس از قبولي در دانشگاه فرهنگيان مي توانند براي تدريس در آموزش و پرورش وارد شوند.تاريخ : پنجشنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۲ | 13:34 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

ماجرای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی و توضیحات وزیر و معاونش

ماجرای برگزاری آزمون استخدامی مربیان پیش‌دبستانی و توضیحات وزیر و معاونش 
 
 

 برگزاری آزمون استخدام مربیان پیش دبستانی توسط وزارت آموزش و پرورش که چندی پیش از طریق سایت‌های خبری اعلام شد، موجی از سوالات بیشمار را به معاونت ابتدایی این وارتخانه کشاند، اما آموزش و پرورش در حالی وعده برگزاری آزمون یاد شده را می‌دهد که تاکنون موفق به اخذ مجوز برگزاری این آزمون نشده است.


فاطمه قربان معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار«آموزش و پرورش» ایسنا، گفت: با توجه به اینکه برگزاری آزمون نیازمند مجوز قانونی است و وزیر هم اعلام کرده که به دنبال اخذ این مجوزها هستیم، اما مربیان پیش دبستانی باید بدانند که این دوره رسمی و غیر اجباریست، لذا در صورت برگزاری آزمون نیز این افراد در پیش دبستانی جذب نخواهند شد و باید در دوره رسمی اجباری ازجمله ابتدایی یا متوسطه جذب شوند.


آموزش و پرورش از لحاظ قانونی نمی‌تواند برای دوره رسمی غیراجباری جذب نیرو داشته باشد

 

 وی افزود: آموزش و پرورش از لحاظ قانونی نمی‌تواند برای دوره رسمی غیراجباری جذب نیرو داشته باشد؛ در صورتی که مجوز آزمون صادر و مربیان نیز در این آزمون شرکت کنند باید در سایر دوره‌های رسمی اجباری تدریس کنند و نمی‌توانند استخدام آموزش و پرورش بوده و در یک دوره غیراجباری فعالیت داشته باشند.


 قربان پیش ازاین نیز در این باره به ایسنا گفته بود: همانطور که آموزش و پرورش موظف است در قبال کودکان لازم التعلیم امکانات،‌ تجهیزات و نیروی انسانی را فراهم کند و حتی به صورت تک تک به دنبال کودکان لازم التعلیم است، بنابراین زمانی که پیش دبستانی دوره رسمی و اجباری شود،‌ آموزش و پرورش در قبال دوره پیش دبستانی متعهد شده و باید الزامات آموزشی آن را فراهم کند که در آن زمان جذب رسمی مربیان بخشی از این تعهد خواهد بود.


 بر اساس این گزارش، وزیر آموزش و پرورش در آخرین اظهارات خود در صحن علنی مجلس با اشاره به مصوبه مجلس در مورد مربیان پیش‌دبستانی، خاطرنشان کرد: طبق مصوبه مجلس، طی دو سال آموزش و پرورش باید آزمونی را برگزار کند و بر اساس تخصص، جنسیت و منطقه، نیروهای مورد نیاز را جذب کند؛ در حال حاضر تنها هفت ماه از تصویب این قانون گذشته و آموزش و پرورش اقداماتی را در این مسیر دنبال می‌کند و باید اعتبار آن را تامین کند. نهایتا سعی می‌کنیم در زمانی که قانون مشخص کرده این کار انجام شود.


وزیر آموزش و پرورش در حالی از برگزاری آزمون خبرداده است که حتی در بودجه 92 نیز اعتبار جذب نیروها لحاظ نشده است، ضمن آنکه تاکنون در باره زمان و جزییات برگزاری آزمون هیچ یک از مسوولان وزارتخانه اطلاعات شفافی ارائه نداده‌اند.


 به گزارش ایسنا، وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری خود که هفته گذشته برگزار شد با تشریح جزییات این آزمون اظهار کرد: مربیان پیش‌دبستانی که در آزمون پذیرفته شوند، در ابتدایی به کار گرفته خواهند شد، چراکه بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی آموزش و پرورش برای همیشه باید تکلیف مربیان پیش‌دبستانی را روشن کند و موظف است طی دو سال با برگزاری آزمون، این نیروها را تعیین و تکلیف کند.


 وی گفته بود: بر اساس قانون، آموزش و پرورش می‌تواند طبق نیاز بر اساس تخصص، رشته، منطقه و جنسیت این آزمون‌ها را برگزار کرده و نیروهای پذیرفته شده را تعیین و تکلیف کند و این آزمون یک بار برای همیشه برگزار خواهد شد و پس از آن هیچ نوع آزمونی برای مربیان پیش دبستانی برگزار نخواهیم کرد، چرا که می‌خواهیم همانند نیروهای شرکتی و حق‌التدریسی برای همیشه این نیروها را ساماندهی کنیم.


 حاجی‌بابایی با تاکید بر اینکه پذیرفته‌ شده‌های آزمون مربیان پیش دبستانی بر اساس نیاز، تخصص، جنسیت و منطقه در دوره ابتدایی جذب آموزش و پرورش خواهند شد، بار دیگر تاکید کرد: این آزمون تکرار نخواهد شد.


 به گزارش ایسنا، با توجه به اینکه همیشه موضوع استخدام آنهم در آموزش و پرورش واکنش‌های زیادی به دنبال دارد، لذا به نظر می‌رسد چنانچه آموزش و پرورش به صورت شفاف در این زمینه اطلاع رسانی می‌کرد شاهد واکنش‌های متفاوت و سر درگمی متقاضیان نبودیم؛ ضمن آنکه برای هر استخدامی در دستگاه‌های دولتی باید اعتبار آن در بودجه مشخص شود، اما آموزش و پرورش نه تنها در بودجه 92 چنین رقمی را پیش‌بینی نکرده، بلکه زمان دقیق برگزاری آزمون نیز مشخص نیست.تاريخ : چهارشنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۲ | 16:22 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

اجرای کامل نظام رتبه‌بندی معلمان طی ۳ سال/ ساماندهی فرهنگیان تا پایان مرداد

وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد
اجرای کامل نظام رتبه‌بندی معلمان طی ۳ سال/ ساماندهی فرهنگیان تا پایان مرداد

وزیر آموزش و پرورش، زمان لازم برای اجرای کامل نظام رتبه‌بندی معلمان در سراسر کشور را ۳ سال اعلام کرد.
 


 به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در چهل و یکمین نشست اعضای معاونان این وزارتخانه که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد با اشاره به مناسبت‌های پیش رو از جمله «اجلاسیه روسای آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق و نشست مشترک دو جانبه حوزه‌های علمیه و آموزش و پرورش در قم، اظهار داشت: باید تمام توان خود را به کار گیریم تا این نشست‌ها هرچه مفیدتر برگزار شود.

 وی با اشاره به بحث سامان‌دهی نیروهای انسانی در ادارات کل آموزش و پرورش استان‌های کشور و جلسات برگزار شده در این زمینه افزود: در خصوص نحوه نقل و انتقالات و کیفیت کار هماهنگی و تصمیم‌گیری شده و مقرر شده است تا آخر هفته آتی اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

 وزیرآموزش و پرورش با تقدیر از معاونت‌های زیر مجموعه در انجام وظایف و مسئولیت‌ها و تأکید بر سرعت، دقت و وقت‌گذاری برای انجام کارها به صورت دقیق و حساب شده، تصریح کرد: تا پایان ماه مرداد نباید مشکلی به نام کمبود نیروی انسانی در هیچ کجای کشور در حوزه آموزش و پرورش وجود داشته باشد. وی توضیح دادن و ارائه کار برای توجیه دیگران را بسیار مهم خواند و یادآور شد: با نگاهی به اقدامات انجام شده در آموزش و پرورش طی این 4 سال شاید اینگونه به ذهن متبادر شود که انجام این اقدامات کاری غیرممکن بوده است.

 حاجی‌بابایی با اشاره به آماده شدن اسناد و زیر ساخت‌ها در آموزش و پرورش گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان و جذب نیروی انسانی ماحصل و نتیجه تمامی اقدامات صورت گرفته در آموزش و پرورش است.

 وی با تأکید بر دستیابی به تعاریف مشترک به منظور تسریع در اجرای طرح اظهار داشت: با مصوبه دولت در زمینه نظام رتبه‌بندی معلمان در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری، این نظام آماده ابلاغ و اجراست که البته اجرای آن نیاز به آئین‌نامه‌های شورای عالی آموزش و پرورش دارد که باید تهیه و ابلاغ شود.

 وزیر آموزش و پرورش، زمان لازم برای اجرای کامل نظام رتبه‌بندی معلمان در سراسر کشور را  3 سال اعلام کرد و ادامه داد: این نظام عامل تحرک، تحول و استاندارد سازی در آموزش و پرورش خواهد بود.

 وی، اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان را مهم‌ترین راهکار و انگیزش برای ارتقای توانمندی‌های حرفه معلمی دانست.

 حاجی‌بابایی با اشاره به تعریف استانداردها و صلاحیت‌های حرفه‌ای برای نظام رتبه بندی معلمان گفت: با اجرای این نظام برخی از معلمان موفق به احراز رتبه‌های مربی معلم تا استاد معلم خواهند شد و برخی دیگر ممکن است تا پایان دوره بازنشستگی به هیچ یک از این رتبه‌ها دست نیابند.

 وی با اشاره به ابلاغ سیاست‌های کلان تحول در آموزش و پرورش از سوی مقام معظم رهبری خاطر نشان کرد : جذب نیرو در آموزش و پرورش تنها از طریق 2 دانشگاه شهید رجایی و فرهنگیان و در موارد خاص از طریق آزمون انجام خواهند شد.

 وزیر آموزش و پرورش، نظام رتبه‌بندی معلمان را امری شیرین و دشوار خواند و تصریح کرد: با اجرای این کار، بزرگ‌ترین جراحی در بدنه آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

 وی فضاسازی بزرگ، قدرتمند و مدبرانه را لازمه اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان دانست و یادآور شد: انتخاب اسامی مربی معلم، استادیار معلم ، دانشیار معلم و استاد معلم به واسطه ارزشی بودن آنها در جامعه صورت گرفته است.

 حاجی‌بابایی، معلم را ماحصل و مغز کار در آموزش و پرورش نامید و گفت: مهندسی نیروی انسانی و مدرسه محوری که زیرمجموعه مجتمع‌های آموزشی است باید در آموزش و پرورش مورد تعریف قرار گیرد.تاريخ : یکشنبه نهم تیر ۱۳۹۲ | 14:5 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

میزان فوق العاده شغل کارکنان آموزش و پرورش تعیین شد


 وزارت آموزش و پرورش مجاز است با توجه به اصلاحات ساختاری و ساماندهی نیروی انسانی برای برقراری فوق العاده شغل متناسب با سطح تخصص و مهارتها برای مشاغل تا سطح کاردانی(500) امتیاز، برای مشاغل همسطح کارشناسی(1000) امتیاز و برای مشاغل بالاتر حداکثر (1500) امتیاز اقدام و از محل منابع حاصل از صرفه جویی پرداخت کند

با تصویب هیئت وزیران، میزان فوق العاده شغل متناسب با سطح تخصص و مهارت کارکنان آموزش و پرورش تعیین شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و بند(5) ماده(68) قانون مدیریت خدمات کشوری -مصوب 1386- و ماده(50) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران -مصوب 1389- تصویب کرد؛ وزارت آموزش و پرورش مجاز است با توجه به اصلاحات ساختاری و ساماندهی نیروی انسانی برای برقراری فوق العاده شغل متناسب با سطح تخصص و مهارتها برای مشاغل تا سطح کاردانی(500) امتیاز، برای مشاغل همسطح کارشناسی(1000) امتیاز و برای مشاغل بالاتر حداکثر (1500) امتیاز اقدام و از محل منابع حاصل از صرفه جویی پرداخت کند.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی؛ معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.تاريخ : چهارشنبه پنجم تیر ۱۳۹۲ | 15:29 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

بخشنامه جدید درباره رتبه بندی

تاريخ : چهارشنبه پنجم تیر ۱۳۹۲ | 15:27 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

مربیان پیش‌دبستانی که در آزمون پذیرفته شوند، در ابتدایی به کار گرفته خواهند شد

مربیان پیش‌دبستانی که در آزمون پذیرفته شوند، در ابتدایی به کار گرفته خواهند شد

 

 حاجی‌بابایی در پاسخ به سوال دیگر ایسنا درباره تعیین و تکلیف مربیان پیش دبستانی در برگزاری آزمون که چندین بار از سوی وزارتخانه اعلام شده، گفت: مجلس شورای اسلامی مصوبه‌ای دارد که بر اساس آن آموزش و پرورش برای همیشه باید تکلیف مربیان پیش‌دبستانی را روشن کند و موظف است طی دو سال با برگزاری آزمون، این نیروها را تعیین و تکلیف کند. بر همین اساس با توجه به اینکه حدود هشت ماه از زمان ابلاغ این قانون به آموزش و پرورش می‌گذرد، وزارتخانه موظف شده با برگزاری آزمون، تمام نیروهایی را که به نوعی اظهار کرده‌اند در پیش‌دبستانی برای آموزش و پرورش فعالیت داشته‌اند، برای آنها آزمون برگزار کند.

 

 حاجی‌بابایی گفت:
بر اساس قانون، آموزش و پرورش می‌تواند طبق نیاز بر اساس تخصص، رشته، منطقه و جنسیت این آزمون‌ها را برگزار کرده و نیروهای پذیرفته شده را تعیین و تکلیف کند
.

 

 وزیر آموزش و پرورش در توضیح بیشتر تصریح کرد: این آزمون یک بار برای همیشه برگزار خواهد شد و پس از آن هیچ نوع آزمونی برای مربیان پیش دبستانی برگزار نخواهیم کرد، چرا که می‌خواهیم همانند نیروهای شرکتی و حق‌التدریسی برای همیشه این نیروها را ساماندهی کنیم.


حاجی‌بابایی با تاکید بر اینکه پذیرفته‌ شده‌های آزمون مربیان پیش دبستانی بر اساس نیاز، تخصص، جنسیت و منطقه در دوره ابتدایی جذب آموزش و پرورش خواهند شد، بار دیگر تاکید کرد: این آزمون تکرار نخواهد شد.


 وی همچنین درباره تعداد مربیان پیش دبستانی متقاضی آزمون گفت: هیچ گونه آمار و ارقامی در این زمینه نداریم، اما تعداد مربیان پیش دبستانی که به دنبال اخذ مجوز برای ایجاد مراکز پیش دبستانی بودند، نسبت به سال گذشته افزایش بالایی را نشان می‌دهد، به طوری که سال گذشته بیش از 7000 مجوز جدید مرکز پیش دبستانی را صادر کردیم.


 به گفته وزیر آموزش و پرورش، در قانون برگزاری آزمون ویژه مربیان پیش دبستانی، تضمین، عدم تکرار این آزمون آمده است، چرا که اگر چنین نباشد دچار تسلسل می‌شویم و آموزش و پرورش باید همواره به دنبال برگزاری چنین آزمون‌هایی باشد، این در حالی است که بر اساس قانون جذب نیرو برای آموزش و پرورش، منع قانونی دارد.


 به گزارش ایسنا، وی در پاسخ به این سوال که آیا رایزنی جدیدی برای اجرای برنامه‌های آموزش و پرورش در دولت یازدهم صورت گرفته یا نه؟ و همچنین اظهارات دکتر روحانی درباره برخی از مشکلات آموزش و پرورش، گفت: در تمام دیدگاه کاندیداهای ریاست جمهوری و از جمله رییس‌جمهور منتخب ایران نگاه به آموزش و پرورش، نگاه مثبتی بوده و در بیان مطالب خود جایگاه آموزش و پرورش و سند تحول را مورد تاکید قرار داده‌اند.


 حاجی‌بابایی با ابراز خرسندی از توجه همه به جایگاه و شان معلم، گفت: مواردی که مطرح شد نشان از تغییر نگاه‌ها به آموزش و پرورش دارد و اگر در مواردی انتقادها و یا ایرادهایی وجود دارد، همه آنها را قبول داریم، چرا که تغییرات در آموزش و پرورش آغاز شده و تا رسیدن به نقطه مطلوب، زمان زیادی می‌طلبد.


 وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در بیانات مقام معظم رهبری و در سیاست‌های ابلاغی ایشان، جایگاه برنامه‌های سند تحول مشخص است، تصریح کرد: هر آنچه را که باید طی چند سال گذشته انجام داده‌ایم، اما اقدامات بسیاری نیز وجود دارد که باید در آموزش و پرورش شکل بگیرد.


 وی با اشاره به اینکه در گذشته آموزش و پرورش سند و نقشه‌ای نداشت، اظهار کرد: امروز سیاست‌های ابلاغی رهبری برای ایجاد تحول در آموزش و پرورش، سند تحول بنیادین، درس ملی، فلسفه تعلیم و تربیت و برنامه پنجم توسعه، اسناد بالادستی و نقشه راه آموزش و پرورش است و هر آنچه که باید در آموزش و پرورش اتفاق بیفتد، باید در ذیل این تفکر شکل بگیرد.تاريخ : چهارشنبه پنجم تیر ۱۳۹۲ | 15:20 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

آخرین جزئیات نظام رتبه‌بندی معلمان/ قوانین جدید استخدام در آموزش و پرورش

/مشروح/ وزیر آموزش و پرورش خبر داد
آخرین جزئیات نظام رتبه‌بندی معلمان/ قوانین جدید استخدام در آموزش و پرورش

وزیر آموزش و پرورش گفت: از این پس معلم تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی و در مواردی خاص از طریق آزمون جذب می‌شود.
 


 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در نشست خبری که امروز در سالن جلسات دفتر وزارتی ساختمان مرکزی وزارت آموزش و پرورش برگزار شد، خطاب به خبرنگاران با اشاره به عدم برگزاری برنامه خبری طی ماه‌های گذشته، اظهار داشت: از اینکه مدتی را خدمت شما نبودم عذرخواهی می‌کنم؛ با توجه به اینکه مدت قابل توجهی بحث انتخابات مطرح بود و طبیعتاً اخبار سمت و سوی انتخاباتی داشت، برنامه‌های خبری آموزش و پرورش کمرنگ شد.

 وی ضمن تبریک به ملت ایران، به پاس حماسه بزرگ سیاسی 24 خرداد و رئیس جمهور منتخب مردم ایران اسلامی، افزود: این حماسه بزرگ توانست قدم مؤثر بلندی را در جهت اقتدار نظام بردارد.

 حاجی‌بابایی با بیان اینکه جایگاه آموزش و پرورش در انتخابات مناسب بود، ادامه داد: در نوع بیان کاندیداها و مطالبی که مطرح می‌کردند، نشان می‌داد که سند تحول را به اتفاق به عنوان امر حتمی تلقی می‌کردند و این امر را مبارک می‌دانستند که جا دارد از آنها تشکر کنیم و اگر بعضی موارد مطرح شد، به کارهایی که در آموزش و پرورش باید انجام شود باز می‌گردد.

 وی با بیان اینکه به هر میزان که در این چهار سال در آموزش و پرورش کار انجام شده است باید چندین برابر فعالیت انجام شود، گفت: مشکلاتی در آموزش و پرورش وجود دارد که باید براساس مرور زمان پیگیری شود.

 وزیر آموزش و پرورش به ابلاغ سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: به آنچه در آموزش و پرورش آرزویم بود، یعنی تفکر منطقی در آموزش و پرورش رسیدم و درحال حاضر درباره مسائلی که در آموزش و پرورش داریم، مورد مبهمی وجود ندارد.

 وی افزود: در سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش، به نظام رتبه‌بندی معلمان، اولویت ‌داشتن بودجه آموزش و پرورش، نظام ارزشیابی، انجام فعالیت‌ها در آموزش و پرورش براساس فلسفه تعلیم و تربیت اشاره شده است.

 حاجی‌بابایی به 6 سند پایین دستی سند تحول آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: سند برنامه درسی ملی اسفندماه آماده شد و 5 سند دیگر شامل برنامه راهبری در مدیریت تربیتی، تربیت معلم و تأمین منابع انسانی، تأمین و تخصیص منابع مالی، تأمین فضا و تجهیزات، پژوهش و فناوری باید تهیه شود که 5 نفر را مسئول کردیم که طی روزهای آتی حکم آنها ابلاغ می‌شود و در طول 6 ماه باید سندهای مربوطه را آماده کند.

* روند نظام رتبه‌بندی معلمان

 این مقام مسئول در وزارت آموزش و پرورش، به روند آماده‌سازی نظام رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و گفت: بحث نظام رتبه‌بندی معلمان 11 ماه قبل در جلسه مشترکی با کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در مشهد پیگیری شد و در این مدت تحقیقات لازم را انجام دادیم و به شکل پیشنهادی به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال کردیم.

 وی اضافه کرد: همزمان با این اقدام، نامه‌ای به رئیس‌جمهور نوشتیم و پیشنهاد کردیم که ماده‌واحده‌ای به مجلس ارائه شود و براساس آن نظام رتبه‌بندی معلمان در حیطه قانون خدمات کشوری نباشد که این موضوع را مجلس باید تصویب کند، ضمن اینکه قوانین برای رتبه‌بندی و جذب معلمان در شورای عالی انقلاب فرهنگی باید مصوب شود.

 حاجی‌بابایی با بیان اینکه آن بخش از نظام رتبه‌بندی معلمان که به دولت برمی‌گردد مصوب شده است، افزود: این مصوبه دولت برای ما قابلیت اجرایی دارد و سه سال برای آن وقت گذاشته شده است که آیین‌نامه باید در شورای عالی آموزش و پرورش مصوب شود.

 وی به جایگاه معلم در نظام رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و افزود: ما باید نظام حرفه‌ای معلمان را داشته باشیم و کسانی شرایط تدریس در کلاس را پیدا می‌کنند که مراحل حرفه‌ای معلمی را شامل دانش و تخصص معلمی را بیاموزند، ضمن اینکه یک دوره 6 ماهه برای کسانی که وارد کلاس درس می‌شوند پیش‌بینی شده است.

 وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: از این پس معلم تنها از طریق دانشگاه فرهنگیان، دانشگاه شهید رجایی و در مواردی خاص از طریق آزمون جذب می‌شود.؛ ضمن اینکه معلمان باید دوره‌های تخصصی و حرفه‌ای را بگذرانند و معلم باید گواهی‌نامه حرفه‌ای معلمی را دریافت کند.

 وی با بیان اینکه 70 درصد از اعتبارات نظام رتبه‌بندی معلمان از محل مهندسی نیروی انسانی تأمین می‌شود، اظهار داشت: طی سه سال، مهندسی نیروی انسانی در آموزش و پرورش به طور کامل اجرا خواهد شد و افرادی که در آموزش و پرورش کار می‌کنند همه در رشته تخصصی خود حضور خواهند داشت.

* زمان برگزاری آزمون استخدام مربیان پیش‌دبستانی هنوز مشخص نیست

 حاجی‌بابایی در خصوص برگزاری آزمون استخدامی معلمان پیش‌دبستانی براساس مصوبه مجلس اشاره کرد و گفت: مجلس به آموزش و پرورش دو سال فرصت داده تا براساس تخصص، رشته، نیاز و منطقه، آزمونی را برگزار کند تا معلمان پیش‌دبستانی که فکر می‌کردند حقشان تضییع شده است، در این آزمون شرکت کنند.

 وی با بیان اینکه مدارس پیش‌دبستانی، غیردولتی است، تأکید کرد: این آزمون تنها یک بار برگزار می‌شود و افراد تعیین تکلیف می‌شوند و پس از آن دیگر آزمون استخدامی به این شکلی در آموزش و پرورش برگزار نخواهد شد؛ البته زمان آزمون هنوز مشخص نیست.

 وزیر آموزش و پرورش از تعداد این مربیان پیش‌دبستانی که در آزمون شرکت خواهند کرد، آماری ارائه نداد و گفت: هنوز معلوم نیست که چه تعداد از این افراد پذیرفته خواهند شد و باید پس از بررسی و اعلام نیازها، این رقم را اعلام کنیم.

 وی افزود: طی سال تحصیلی جاری 7 هزار مجوز جدید برای فعالیت مراکز پیش‌دبستانی صادر شد و هم‌اکنون نیز اگر کسی مجوز می‌خواهد در صورت دارا بودن شرایط در کمترین زمان، مجوز ارائه خواهد شد.

 حاجی‌بابایی با بیان اینکه در شهر تهران 72 تا 73 درصد نیروها خانم هستند، افزود: در دوره پیش‌دبستانی 99.9 درصد مربیان خانم هستند.

 وی به نظام رتبه‌بندی معلمان اشاره کرد و ادامه داد: نباید حقوق معلمان براساس نظام رتبه‌بندی معلمان از 80 درصد حقوق اساتید دانشگاه با همان امتیاز کمتر باشد.

 وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دیگر در آموزش و پرورش حق‌التدریس نداریم، افزود: نباید در آموزش و پرورش نیروهای کارمعین به نام معلم داشته باشیم.

 وی به برگزاری آزمون در آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: پس از اجرای رتبه‌بندی معلمان، دیگر برگزاری آزمون استخدامی به صورت کشوری نخواهیم داشت، به این معنی که مانند دانشگاه‌ها که در هر منطقه برای جذب کادر خود مصاحبه و آزمون برگزار می‌کنند، در آموزش و پرورش نیز به این شکل اقدام می‌شود، البته ممکن است آمار مناطق جمع‌آوری شود و براساس اعلام کلی، در یک روز آزمون‌ها برگزار شود.

 ادامه مطلب
تاريخ : چهارشنبه پنجم تیر ۱۳۹۲ | 0:14 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

شرایط و اعلام نتایج نقل و انتقال معلمان در گفت‌وگوی حاجی بابایی با ایسنا

شرایط و اعلام نتایج نقل و انتقال معلمان در گفت‌وگوی حاجی بابایی با ایسنا 
 
 

 وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معاونان توسعه منابع پشتیبانی نباید در امر نقل و انتقال فرهنگیان به ویژه از یک استان به استان دیگر سخت‌گیری کنند، گفت: انتقال به شهر تهران، ممنوع است، لذا فرهنگیان در این خصوص مکاتبه‌ای با اداره و وزارتخانه نداشته باشند.


 حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان اینکه معاونان همچنین باید حق و حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان را به طور کامل پرداخت کنند، افزود: به منظور کیفیت‌بخشی به امر سامان‌دهی و استفاده بهینه از نیروی انسانی موجود در مناطق آموزش و پرورش، مسوولیت نقل و انتقال نیروهای رسمی، پیمانی و شاغل در واحدهای آموزشی جهت انتقال درون و برون استانی بر عهده ادارات کل آموزش و پرورش کل استان‌هاست.


وی با بیان اینکه انتقال به شهر تهران، ممنوع است، از فرهنگیان خواست در این خصوص مکاتبه‌ای با اداره و وزارتخانه نداشته باشند، ضمن آنکه انتقال به ادارات و مناطق تابعه اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در جنسیت زن تنها در دوره‌های ابتدایی، فنی حرفه‌ای و کار و دانش امکان‌پذیر است.


 به گفته حاجی‌بابایی، کلیه حقوق و مزایای مستمر و غیرمستمر منتقل‌شدگان دائم و موقت از تاریخ اول مهر ماه از محل اعتبارات اداره کل آموزش و پرورش مقصد پرداخت خواهد شد.


اعلام نتایج درخواست‌های نقل و انتقال فرهنگیان تا 15 مرداد

 

 وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه درخواست تقاضای انتقال از اول اردیبهشت ماه امسال آغاز شده است، گفت: تا اول تیرماه درخواست‌های نقل و انتقال فرهنگیان در اداره مقصد، بررسی شده و نتایج آن تا 15 مرداد ماه به اداره آموزش و پرورش مبدا اعلام می‌شود.


 حاجی‌بابایی ادامه داد: مدیران و معاونان توسعه منابع و پشتیبانی آموزش و پرورش نباید در امر نقل و انتقال فرهنگیان به ویژه از یک استان به استان دیگر سخت‌گیری کنند. همچنین باید حق و حقوق دانشجویان دانشگاه فرهنگیان نیز به طور کامل پرداخت کنند.


معلمان خود را استاد دانشگاه بدانند نه یک کارمند

 

 وی درباره نظام رتبه‌بندی معلمان نیز به ایسنا، گفت: نظام رتبه‌بندی معلمان به این معنا است که معلم کارمند نیست و با اجرای این طرح تحول، کیفیت آموزش و پرورش در حد بالایی ارتقا خواهد یافت.


 وزیر آموزش و پرورش تاکید کرد: تمام تلاش خود را به کار گرفته‌ایم تا برنامه‌ها را به سمت و سویی ببریم که کارکنان آموزش و پرورش احساس نیاز نکنند و معلمان نیز خود را استاد دانشگاه بدانند، نه یک کارمندتاريخ : سه شنبه چهارم تیر ۱۳۹۲ | 14:25 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

اجرای رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان و ساماندهی جذب و تأمین نیروی انسانی


با تصویب هیئت وزیران صورت می‌گیرد
اجرای رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان و ساماندهی جذب و تأمین نیروی انسانی

با موافقت دولت و در راستای اجرای سیاست‌های کلی ایجاد تحول در نظام آموزش و پرورش، رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان و ساماندهی جذب و تأمین نیروی انسانی اجرا می‌شود.

خبرگزاری فارس: اجرای رتبه‌بندی حرفه‌ای معلمان و ساماندهی جذب و تأمین نیروی انسانی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت آموزش و پرورش و تایید معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و ماده(54) قانون مدیریت خدمات کشوری -مصوب 1386- و بند (الف) ماده(19) و ماده(50) قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران -مصوب 1389- تصویب کرد؛ وزارت آموزش و پرورش موظف است ظرف حداکثر سه سال برای اجرای رتبه بندی حرفه ای معلمان و ساماندهی جذب و تامین نیروی انسانی اقدام کند.

بر این اساس، جذب و تامین منابع انسانی مورد نیاز آموزش و پرورش اعم از آموزشی، پرورشی، مدیریت، امور اداری و فنی در تمام دوره های تحصیلی به صورت امر حاکمیتی و صرفاً از طریق مراکز آموزش عالی وابسته به آموزش و پرورش (دانشگاه های فرهنگیان و شهید رجایی) انجام می پذیرد.

استخدام رسمی مشمولان طرح رتبه بندی حرفه ای معلمان با رعایت قوانین و مقررات استخدامی منوط به کسب گواهینامه صلاحیت حرفه ای معلمان و طی دوره آزمایشی به مدت حداقل شش ماه و حداکثر سه سال است.

همچنین وزارت آموزش و پرورش مکلف است؛ حداکثر طی یک سال پس از ابلاغ این مصوبه برای صدور گواهی نامه صلاحیت حرفه ای معلمان بر اساس شیوه نامه ارزیابی و سنجش صلاحیت های عمومی، تخصصی و حرفه ای اقدام کند. این گواهی نامه لازمه انجام خدمت معلمی در بخش های دولتی و غیر دولتی است.

بر اساس این مصوبه، افزایش انگیزه و کارایی معلمان در انجام وظایف و اثر بخشی فعالیت های آنان برای شکوفا شدن شایستگی های دانش آموزان، ارتقای منزلت اجتماعی و صلاحیت و مرجعیت علمی و مهارت های حرفه ای معلمان و بالابردن سطح معیشت آنان، توسعه مشارکت معلمان در فرایند بهسازی برنامه های آموزشی، پژوهشی، تربیتی و فرهنگی، سنجش مستمر صلاحیت های تخصصی و حرفه ای معلمان، ایجاد انگیزه در زمینه سازی برای مشارکت و دخالت دانش آموزان در امر تعلیم و تربیت و بهبود و ارتقای کیفیت تعلیم و تربیت و ایجاد رابطه بین درجه کارایی و میزان پرداخت از اهداف طبقه بندی شایستگی های معلمان حسب شاخص های چهارگانه فرهنگی، تربیتی، آموزشی، پژوهشی و اجرایی است.

این مصوبه از سوی محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.تاريخ : دوشنبه سوم تیر ۱۳۹۲ | 3:26 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

مهم

همکاران گرامی جهت حمایت از وبلاگ لطفا

 از طریق لینک زیر شارژ خریداری نمایید

http://masood.1000charge.comتاريخ : پنجشنبه سی ام خرداد ۱۳۹۲ | 17:56 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

وزيرآموزش وپرورش در جمع معاونان

وزيرآموزش وپرورش در جمع معاونان توسعه منابع و پشتيباني ادارات كل آموزش وپرورش استان ها ي كشور :
مردم باحضور گسترده در انتخابات به مطالبه مقام معظم رهبري ( مدظله العالي ) لبيك گفتند

وزير آموزش و پرورش حضور گسترده و باشكوه مردم در انتخابات رياست جمهوري را پاسخي مثبت به مطالبه مقام معظم رهبري ( مدظله العالي ) دانست .


به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش وپرورش ،دكتر حميدرضا حاجي‌بابايي  عصر روز گذشته در جمع معاونان توسعه منابع و پشتيباني ادارات كل آموزش وپرورش استان هاي كشور با اشاره به اين كه حضور حماسي مردم در انتخابات موجب تخليه شدن سم مارهاي خفته جهاني شد، گفت :  ملت ايران با حضور گسترده و مشاركت عظيم خود موجب اقتدار بيش از پيش  نظام جمهوري اسلامي شدند .

وي افزود :  شركت هر فرد ايراني در انتخابات  راي  مثبت به نظام جمهوري اسلامي بود .

وي با اشاره به اين كه بايد قدر حضور گسترده و معنادار مردم را بدانيم ،  اظهار اميدواري كرد :ان شاء ا...  تحت رهنمودهاي مقام معظم رهبري ( مدظله العالي ) و حضور رئيس جمهور منتخب ملت تمامي مشكلات  وسختي هاي مردم  برطرف شود .تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۲ | 16:7 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

حاجی‌بابایی: معلم شرکتی، حق‌التدریس و آموزشیار در کشور نداریم/ رحمانی: برخی فرهنگیان مسکن ندارند که

حاجی‌بابایی: معلم شرکتی، حق‌التدریس و آموزشیار در کشور نداریم/ رحمانی: برخی فرهنگیان مسکن ندارند که این زیبنده نظام نیست

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه دیگر معلم شرکتی، حق‌التدریس و آموزشیار در کشور نداریم، گفت: معتقدیم حتی یک معلم نباید در کشور بلاتکلیف باشد چرا که این بلاتکلیفی عزت معلم را زیر سؤال می‌برد.
 


 به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، سوال رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس در جلسه علنی امروز خانه ملت از حمید‌رضا حاجی بابایی وزیر آموزش و پرورش مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 این سوال درباره نحوه گسترش و پذیرش دانشجو در سطح کشور، عدم پرداخت پاداش و معوقات فرهنگیان، چگونگی تعیین مناطق آموزشی به عنوان مناطق محروم، نحوه توزیع اعتبارات بازسازی و مقاوم‌سازی مدارس، اقدامات انجام شده در مورد بیمه طلایی فرهنگیان و چگونگی تاسیس خانه فرهنگیان بود.

 حاجی بابایی با حضور در این جلسه به ارائه توضیحاتی درباره سوال مطرح شده پرداخت و اظهار داشت: از 25 هزار دانشجویی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدند، 79 درصد دارای معدل بالای 17 هستند و مابقی معدل بالای 14 دارند که حدود 6 هزار نفر از دانشجویان پذیرفته شده دارای معدل 20 هستند یعنی از دانش‌آموزان نخبه کشور وارد دانشگاه فرهنگیان شدند.

 وی افزود: این دانشجویان به لطف خدا با عزت وارد دانشگاه می‌شوند و سپس انشاءالله با عزت در کلاس ها حضور خواهند یافت، ما توانستیم بدون هیچ مشکلی این کار را انجام دهیم و البته از مجلس هم لازم است به خاطر اعتبارات ویژه‌ای که برای دانشگاه فرهنگیان به تصویب رساند، تشکر کنم.

 وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: از این پس دانشگاه فرهنگیان به این شکل اداره خواهد شد که هر سال 25 هزار دانشجو در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند که در طی چهار سال متوالی به 100 هزار نفر می‌رسد و تلاش می‌کنیم 25 هزار نفر هم هر سال از دانشگاه فرهنگیان فارغ التحصیل شوند، سعی می‌کنیم در پذیرش دانشجویان جنسیت و مناطق مختلف را در نظر گیریم.

 حاجی بابایی متذکر شد: دانشگاه فرهنگیان تاکنون 16 رشته دارد و آزمون و مصاحبه در این دانشگاه هم بر اساس یک حرکت عدالت‌خواهانه انجام می‌شود یعنی تلاش می‌کنیم کسی بدون ضابطه وارد دانشگاه فرهنگیان نشود، هم‌اکنون دانشگاه شهید رجایی در رشته‌های دبیری دانشجو پذیرش می‌کند و دانشگاه فرهنگیان هم در رشته‌های غیرفنی دانشجو می‌پذیرد.

 وزیر آموزش و پرورش یادآور شد: همه قوانین مصوب مجلس به طور صد در صد در زمان خودش اجرایی شده‌اند.

 وی با تاکید بر اینکه ما هم‌اکنون معلم شرکتی، حق‌التدریس و آموزشیار نداریم، گفت: اگر موردی در کشور وجود دارد، به بنده اطلاع دهید تا پیگیری کنم، باید بر اساس نیاز، منطقه، تخصص و جنسیت تلاش کنیم نیروهای موردنیاز را از پیش‌دبستانی ها بگیریم. ما در حال پیگیری اجرای این قانون هستیم.

 وی اضافه کرد: در بودجه ردیفی تحت عنوان اینکه پاداش پایان خدمت بازنشستگان را از آن ردیف پرداخت کنیم وجود ندارد و ما باید از سرجمع بودجه، پاداش پایان خدمت بازنشستگان را بدهیم. ما همواره با مشکلاتی در این زمینه مواجه بودیم ولی امسال ردیف مستقلی برای این موضوع در بودجه در نظر گرفته شد.

 به گفته وی، باید 800 میلیارد تومان پاداش پایان خدمت به بازنشستگان پرداخت می‌کردیم که 600 میلیارد تومان یعنی 75 درصد این رقم را پرداخت کردیم.

 حاجی بابایی با اشاره به بیمه طلایی فرهنگیان نیز توضیح داد: ما به ازای هر نفر تا مبلغ 40 هزار تومان باید از کارمند دریافت کنیم، چند ماه به بیمه تامین اجتماعی در این زمینه بدهکار بودیم که به دلیل کاهش بودجه و تحریم‌ها نتوانستیم آن را پرداخت کنیم ولی از اردیبهشت امسال، در حال تلاش برای پرداخت این بدهی‌ها هستیم، ما معلمی در کشور داریم که بیمارستان 76 میلیون تومان حق بیمه طلایی او را پرداخت کرده است.

 وی با تاکید بر اینکه اعتقاد داریم در کشور نباید حتی یک معلم بلاتکلیف وجود داشته باشد، تصریح کرد: این بلاتکلیفی عزت معلم را زیرسوال می‌برد، ممکن است معلمی در مدارس غیردولتی که خصوصی هستند، برای مدتی کار کرده باشد ولی این موضوع برای استخدام آن معلم محاسبه نمی‌شود، برای استخدام معلمان شرکتی، حق‌التدریس و آموزشیار میزان فعالیت در خود آموزش و پرورش در نظر گرفته می‌شود، اینکه آیا این معلم از آموزش و پرورش حقوق دریافت کرده یا نه، ما به همه نقاط کشور اعلام کردیم که اگر چنین معلمانی وجود دارند، سریعا مشکل آنان را حل کنند.

 در ادامه این جلسه رجب رحمانی نماینده تاکستان در مجلس نیز در سخنانی به ارائه توضیحاتی درباره سوالاتش پرداخت و گفت: فعالیت‌های دانشگاه فرهنگیان را تائید می‌کنم ولی در بخش گزینش‌های تخصصی آن انتقاد دارم.

 وی افزود: معلمان بزرگواری چون شهید رجایی و شهید باهنر به گونه‌ای در آموزش و پرورش تربیت شده بودند که بزرگترین مقامات اجرایی کشور را به دست گرفتند، بزرگان همواره می‌گویند که معلم امانت داری است که انسان امانت اوست، معلمی شغل نیست بلکه ایثار و فداکاری است و رهبر معظم انقلاب هم تاکید می‌کند که معلمی خوب است که می تواند دانش‌آموز خوب تربیت کند.

 رحمانی با بیان اینکه ارزش و اهمیت معلمان و فرهنگیان ما زیاد است اما مورد توجه قرار نمی‌گیرد گفت: مسئله تغییر مناطق آموزشی امر بسیار مهمی است که باید به آن توجه کنیم، بنده 12 سال افتخار همکاری با آقای حاجی بابایی را داشتم ولی این موضوع نافی خدمات آقای حاجی بابایی نیست، فرهنگیان زیربنای کشور هستند و معلمان اساس این نظامند، فرهنگیان همواره در ایجاد حماسه‌ها نقش مهمی داشته‌اند، ما خودمان معلمیم و نباید طوری عمل کنیم که معلمان از ما ناراضی باشند، آنان که در دوران جوانی خود در مناطق دورافتاده و سردسیر فعالیت و واقعا فداکاری می‌کنند، این ارزش دارد.

 رجب رحمانی با تاکید بر اینکه این قلم ها هستند که شهدا را می‌سازند، تصریح کرد: ما برای مسائل فرهنگیان قانون‌های متعددی داشتیم از جمله بیمه طلایی فرهنگیان که باید مدنظر قرار گیرد، معلمی داریم که سه بار جراحی داشته است، اگر او بیمه طلایی فرهنگیان نداشته باشد، از هستی ساقط می‌شود.

 به گفته وی تعدادی از فرهنگیان ما هنوز مسکن ندارند و این زیبنده نظام نیست، ما در زمینه تامین مسکن فرهنگیان قانون داریم و اگر فرهنگ اصلاح شود، حتما جامعه اصلاح خواهد شد.

 نماینده تاکستان در مجلس در بخش پایانی سخنانش با تاکید بر اینکه وسایل هوشمند‌سازی و آزمایشگاهی در بسیاری از مدارس به میزان مورد نیاز نیست، تصریح کرد: موضوع مقاوم‌سازی مدارس علی‌رغم تاکیدات مختلف مقامات کشور مورد توجه قرار نمی‌گیرد، بسیاری از استان‌ها و شهرستان‌های کشور در معرض خطر زلزله هستند و با کمترین زلزله هم ممکن است مدارس 30 یا 40 ساله تخریب شوند، لذا باید بازسازی و مقاوم‌سازی درستی در این زمینه انجام شود.

 وی تصریح کرد: خیلی بد است یک فرهنگی بعد از 30 سال که عروس و داماد دارد، آواره باشد و خانه شخصی نداشته باشد.

 رجب رحمانی در خاتمه متذکر شد: آقای حاجی بابایی به مشکلات فرهنگیان به خوبی رسیدگی می‌کند، از او می‌خواهم به مشکلات فرهنگیان در استان‌های محروم و بازنشستگان نیز توجه داشته باشد و به شرط آنکه فعالیت بیشتری در این زمینه انجام دهد، اعلام می‌کنم که از پاسخ‌های وزیر قانع شدم.تاريخ : چهارشنبه بیست و نهم خرداد ۱۳۹۲ | 15:45 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

زیباترین جلوه حماسه سیاسی را فرهنگیان و دانش‌آموزان خلق خواهند کرد

پیام وزیر آموزش و پرورش در آستانه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری:
زیباترین جلوه حماسه سیاسی را فرهنگیان و دانش‌آموزان خلق خواهند کرد

وزیر آموزش و پرورش، فرهنگیان و دانش‌آموزان را خالقان زیباترین جلوه‌های حماسه سیاسی توصیف کرد.
 


 به گزارش خبرگزاری فارس، در پیام حمید رضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در آستانه انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری آمده است: اینک که ملت غیور ایران در آستانه انتخابات سرنوشت سازی قرار گرفته است که چشم حق طلبان و مستضعفان و دوستداران انقلاب اسلامی را در سراسر جهان به خود دوخته و استکبار جهانی نیز تمام توان زر و زور و تزویر خود را برای کمرنگ جلوه دادن پایداری ایرانیان عزیز به کار گرفته است، با کمال تواضع از آحاد ملت به ویژه معلمان، دانش‌آموزان، اولیای محترم آنان، دانشجویان دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی و اساتید فرهیخته و بصیر می‌خواهم بار دیگر با لبیک به ندای مقام معظم رهبری و حضور گسترده خود پای صندوق‌های رأی، با خلق حماسه‌ای سیاسی، بارقه‌ای از امید به فردایی با نشاط و سرشار از معنویت را رقم زده و استکبار و صهیونیسم جهانی را همچون سایر عرصه‌ها و جبهه‌های انقلاب اسلامی نا امید سازند.

 چرا که ما معتقدیم معلمان عزیز بالاترین مرجعیت اجتماعی را دارا بوده و قطعا با حضور گسترده و پر شور خود زیباترین جلوه با شکوه حماسه سیاسی را به تصویر خواهند کشید . انشاءالله.تاريخ : پنجشنبه بیست و سوم خرداد ۱۳۹۲ | 17:37 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

افزایش بودجه آموزش و پرورش به ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان+جزئیات

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس در گفت‌وگو با فارس اعلام کرد
افزایش بودجه آموزش و پرورش به ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان+جزئیات

رئیس کمیته آموزش و پرورش مجلس با بیان اینکه بودجه آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است، گفت: بودجه آموزش و پرورش به ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش یافته است.
 


 جبار کوچکی‌نژاد، عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس«توانا» در خصوص تصویب بودجه آموزش و پرورش در مجلس و تغییرات آن نسبت به سال گذشته، اظهار داشت: بودجه آموزش و پرورش سال گذشته حدود 13 هزار و 500 میلیارد تومان بود که امسال به 17 هزار و 500 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

 وی افزود: بودجه عمرانی آموزش و پرورش نسبت به سال گذشته بیش از 50 درصد و بودجه عمومی که شامل حقوق، مطالبات و موارد دیگر است به 700 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه 770 میلیارد تومان از بودجه به تخریب و بازسازی مدارس فرسوده اختصاص پیدا کرده است، افزود: بودجه ورزشی آموزش و پرورش به رقمی حدود 35 میلیارد تومان رسیده است و 70 میلیارد تومان نیز به ردیف خاص سرانه آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است.

 کوچکی‌نژاد با بیان اینکه بودجه هوشمندسازی مدارس در سال گذشته 20 میلیارد تومان بود که امسال 40 میلیارد تومان به آن اختصاص پیدا کرده است، گفت: 20 میلیارد تومان بودجه معاونت پرورشی افزایش پیدا کرد و بودجه دانشگاه فرهنگیان با 100 درصد افزایش به 700 میلیارد تومان رسیده است.

 وی ادامه داد: 15 میلیارد تومان به اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، 8 میلیارد تومان به سازمان دانش‌آموزی و 3 میلیارد تومان به شورای عالی آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرده است.

 عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس به کسری بودجه آموزش و پرورش اشاره کرد و بیان داشت: آموزش و پرورش در سال گذشته به دلیل مطالبات بازنشستگان، حذف امتحانات، بحث اضافه کاری و موارد دیگر کسری بودجه داشته است که اعضای کمیسیون آموزش مجلس در تلاش است که امسال این موارد جبران شود.

 وی در خصوص دریافت کمک هزینه از اولیای دانش‌آموزان در مدارس، عنوان کرد: اعضای کمیسیون آموزش مجلس در تلاش است که چنین اتفاقی در مدارس صورت نگیرد و معاون آموزش و پرورش نیز در مصاحبه‌ای اعلام کرده است که دریافت پول از اولیا خلاف اصل 30 قانون اساسی است و تاکنون نیز گزارشی به این اعضا ارائه نشده است.تاريخ : چهارشنبه بیست و دوم خرداد ۱۳۹۲ | 13:27 | نویسنده : آموزشیاران 82 |

فرهنگیان از رئیس‌جمهور آینده چه می‌خواهند؟


فرهنگیان از رئیس‌جمهور آینده چه می‌خواهند؟

برخی فرهنگیان معتقدند که رئیس‌جمهور منتخب کشور باید برای ارتقای سطح معیشت و منزلت فرهنگیان تلاش کند.
 


 به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا»، روز 24 خرداد ماه سال 1392 روز آزمونی دیگر است؛ روزی که مردم پای صندوق‌های رأی می‌آیند و رئیس‌جمهور منتخب خود را برای اداره کشور انتخاب می‌کنند.

 در این انتخاب، هر قشر از جامعه از رئیس‌جمهور منتخب توقعات و درخواست‌هایی دارد اما برخی قشرها به عنوان گروه تأثیرگذار بر جامعه مخاطب، نیازمند توجه ویژه هستند.

 جامعه آموزش و پرورش کشور با دارای بودن یک میلیون فرهنگی و پوشش حدود 12 میلیون دانش‌آموز، یکی از تأثیرگذارترین بخش‌های مهم کشور محسوب می‌شود چرا که مهم‌ترین زیربنایی ترین وزارتخانه در کشور، آموزش و پرورش است.

 به سراغ معلمان رفتیم و از آنها در خصوص خواسته‌شان از رئیس‌جمهور آینده پرسیدیم.

* آموزش و معیشت با هم ارتباط تنگاتنگ دارند

 آقای «م»، معلم آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران می‌گوید: معتقدم دو مبحث آموزش و معیشت با هم ارتباط تنگاتنگ دارند و باید رئیس‌جمهور آینده به این موضوع توجه ویژه داشته باشد.

 وی ادامه می‌دهد: اگر می‌خواهیم کیفیت آموزش را افزایش دهیم باید به معلم انگیزه دارد؛ البته هیچ‌گاه معلمان به دلیل مشکلات معیشتی کم‌کاری نمی‌کنند و مسئولیت‌پذیری بالایی دارند.

 این معلم به مقایسه وضعیت معلمان با پرسنل سایر نهادها می‌پردازد و اضافه می‌کند: توقع فرهنگیان از رئیس‌جمهور آینده این است که بین کارکنان نهادهای مختلف تبعیض نباشد و همه یک نوع حقوق و مزایا دریافت کنند.

 وی به وضعیت کتب درسی اشاره می‌کند و می‌افزاید: معتقدم که محتوای کتاب‌های درسی جذابیت کافی را برای دانش‌آموزان ندارند و باید در این زمینه پژوهش علمی انجام شود.

 این معلم به بیمه طلایی فرهنگیان اشاره می‌کند و می‌گوید: سال گذشته هزینه بیمه طلایی فرهنگیان به ازای هر فرهنگی 17 هزار تومان بود که نیمی از آن را آموزش و پرورش پرداخت می‌کرد و نیمی دیگر توسط فرهنگی پرداخت می‌شد اما امسال این رقم به 23 هزار تومان رسیده است و آموزش و پرورش نیز سهمی پرداخت نمی‌کند.

* استفاده از اندیشه فرهنگیان در اجرای سند تحول

 معلمی دوره متوسطه استان خوزستان می‌گوید: معتقدم رئیس‌جمهور آینده باید در اجرای سند تحول آموزش و پرورش با استفاده از نظر کارشناسان و معلمان بازنگری انجام دهد و این سند را اجرا کند.

 وی ادامه می‌دهد: استفاده از اندیشه فرهنگیان در اجرای سند تحول بسیار مهم‌ است و باید فرهنگیان درگیر اجرای تحول در آموزش و پرورش شوند.

 این معلم از رئیس‌جمهور آینده می‌خواهد که شرایطی را فراهم کند که مدارس با کیفیت بالاتری بتوانند به دانش‌آموزان و خانواده‌های آنها، خدمات آموزشی ارائه دهند.

* رئیس‌جمهور آینده، دلسوز کشور و مردم باشد

 یک خانم معلم با 22 سال سابقه که معلم پایه ششم ابتدایی در منطقه 15 تهران است، اظهار می‌دارد: ما می‌خواهیم رئیس‌جمهور آینده، دلسوز کشور و مردم باشد.

 وی ادامه می‌دهد: معتقدم رئیس‌جمهور آینده باید کسی باشد که دین را برای کشور حفظ کند و دوست داریم فرزندان‌مان دارای اخلاق و آداب اسلامی باشند.

 این خانم معلم بیان می‌کند: وزیر آموزش و پرورش باید به مسائل دینی و حفظ آن در مدارس توجه ویژه داشته باشد و تمام مدارس کشور هویت دینی و اسلامی را به تمام معنا داشته باشند.

* رئیس‌جمهور مشکلات فرهنگیان را از نزدیک ببیند

 معلم دیگری در منطقه 15 تهران که آموزگار پایه چهارم ابتدایی است، می‌گوید: اگر رئیس‌جمهور به فرهنگیان توجه کند، به همین اندازه به دانش‌آموزان نیز توجه کرده است.

 وی ادامه می‌دهد: باید مشکلات فرهنگیان را از نزدیک ببینند چرا که ما با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنیم و اگر به این مشکلات توجه شود، با آرامش کافی کار می‌کنیم.

* پرداخت مطالبات فرهنگیان و پاداش پایان خدمت

 معلمی در آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران به مطالبات معلمان اشاره می‌کند و اظهار می‌دارد: فرهنگیان از رئیس‌جمهور آینده می‌خواهند که شرایطی را فراهم کند که فرهنگیان همیشه دارای مطالبه نباشند و حقوق‌ و مزایای آنها به موقع پرداخت شود.

 وی به پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان اشاره می‌کند و می‌گوید: مقرر شده بود که پاداش بازنشستگی یک هفته پس از بازنشسته شدن پرداخت شود اما به دلیل کمبود بودجه، بسیار دیر پرداخت شد؛ در حالی فرهنگیان روی این پاداش، سرمایه‌گذاری می‌کنند چرا که تمام اندوخته‌شان است.

* وقتی معلمان مجبورند دوشیفت کار کنند

 معلمی در منطقه 6 تهران به دو شغله بودن برخی معلمان اشاره می‌کند و می‌گوید: برخی معلمان مجبورند دو شیفت کار کنند و معلمانی هم مجبورند شغل دوم داشته باشند.

 وی اضافه می‌کند: یک معلم از کارش کم نمی‌گذارد و از نظر جسمی و روحی به خودش فشار می‌آورد تا سر کلاس بتواند بهترین درس را ارائه دهد.

 این معلم می‌افزاید: فشاری که به معلم وارد می‌شود ممکن است در نهایت منجر به بیماری یا مشکلات خانوادگی شود و در نهایت به دانش‌آموزان نیز ضربه وارد می‌شود و ما می‌خواهیم رئیس‌جمهور برای این مشکل فکری کند.

* از رئیس‌جمهور آینده می‌خواهیم که وزیر خوب انتخاب کند

 آقای «س» معلمی در منطقه 7 تهران، بیان می‌کند: از رئیس‌جمهور آینده می‌خواهیم که وزیر خوب انتخاب کند؛ فردی که از جنس آموزش و پرورش باشد و بتواند فرهنگیان را درک کند.

 وی ادامه می‌دهد: ارتقای شأن و منزلت فرهنگیان یکی از خواسته‌های مهم فرهنگیان است که وقتی با همکارانم صحبت می‌کنیم به آن اشاره می‌کنند.

 این معلم اظهار می‌دارد: امیدوارم وزیر جدید آموزش و پرورش، طرح‌های خوبی مانند نظام رتبه‌بندی معلمان را به سرانجام برساند.

* برقراری عدالت بین تمام فرهنگیان

 یک معلم ابتدایی در استان فارس می‌گوید: معتقدم رئیس‌جمهور آینده باید شرایطی را فراهم کند که بین فرهنگیان در تمام استان‌ها و روستاها عدالت برقرار شود.

 وی اضافه می‌کند: فرهنگیان در هر شرایطی کار می‌کنند ولی امیدوارم با رسیدگی به وضعیت فرهنگیان و ساختمان‌های مدارس، روزی برسد که معلمان در بهترین مدارس بدون دغدغه درس دهند.

 این معلم از اقدام هوشمندسازی مدارس کشور به عنوان یک اقدام ارزنده یاد می‌کند و ادامه می‌دهد: امیدوارم رئیس‌جمهور آینده برنامه‌های خوب وزیر فعلی را ادامه دهدتاريخ : دوشنبه بیستم خرداد ۱۳۹۲ | 16:23 | نویسنده : آموزشیاران 82 |
<< مطالب جدیدتر         مطالب قدیمی‌تر >>


.: Weblog Themes By SlideTheme :.