تاريخ : جمعه ششم مرداد ۱۳۹۱ | 19:14 | نويسنده : آموزشیاران 82

افزایش 3800 نفر معلم رسمی و پیمانی در نهضت سواد آموزی
معاون وزیر و رئیس سازمان نهضت سواد آموزی گفت: از مهرماه امسال 3800 نفر به عنوان معلم رسمی و پیمانی در نهضت سواد آموزی به کار گرفته می شوند.
علی باقرزاده در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با اشاره به اینکه در آزمون سال گذشته 16000 نفر پذیرفته شدند که 10700 نفر از آن ها آموزشیار بودند ادامه داد:از مهر گذشته تاکنون 8000نفر از این آموزشیاران استخدام شده اند.
وی با بیان اینکه 3800 نفر باقی مانده تا پایان ماه مبارک رمضان تشریفات اداری را طی کرده و امسال ان ها به استان ها ارسال می شوند افزود: تا مهر ماه سال جاری این 38000 نفر به عنوان معلم رسمی و پیمانی در آموزش و پرورش مشغول به کار شوند.
رئیس سازمان نهضت سواد آموزی اظهار داشت: از این بین افراد پذیرفته دارای مدرک کارشناسی به عنوان معلم رسمی و مدرک فوق دیپلم به عنوان معلم پیمانی به کار خود ادامه می دهند.
وی در پایان خاطر نشان کرد: آموزش این افراد از اول فروردین آغاز شده است


تاريخ : سه شنبه سوم مرداد ۱۳۹۱ | 12:37 | نويسنده : آموزشیاران 82
/ريشه‌كني بيسوادي تا پايان سال 94 /
 گله‌مندي رييس نهضت سوادآموزي از نبود اجماع عمومي براي ريشه‌كني بيسوادي 
  رييس سازمان نهضت سوادآموزي كشور گفت: عليرغم اينكه مصوبات زيادي براي ريشه‌كني بيسوادي وجود دارد، اما عزم ملي براي اين كار شكل نگرفته است، در حالي كه همه بايد به باور جامعه عاري از بيسواد، برسند. علي باقرزاده درگفت‌وگو با خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اينكه بر اساس آمار سال 85 بيش از 97 درصد گروه سني 19-10 سال باسواد بودند، گفت: جمعيتي نيز در كشور وجود دارد كه آمار آن را نمي‌دانم و به دلايل مختلف از جمله فرزنداني كه پدر آنها اتباع خارجي است و فاقد شناسنامه هستند و يا در برخي از نقاط كشور افرادي هستند كه براي فرزندان خود شناسنامه نگرفته‌اند و يا جزو خانواده آسيب ديده هستند؛ همچنين فرزندان خانواده‌هايي كه داراي تمكن مالي نيستند و يا بنابر ساير دلايل هنوز تحت پوشش آموزش قرار نگرفته‌‌اند.

 

آموزش و پرورش موظف است هر فردي را كه براي تحصيل مراجعه مي‌كند، ثبت‌نام كند

 


 وي افزود: آموزش و پرورش در همه نقاط كشور شرايط تحصيل را فراهم كرده است، اما برخي از خانواده‌ها مانع تحصيل فرزندان خود مي‌شوند، لذا آموزش و پرورش موظف است هر فردي را كه براي تحصيل مراجعه مي‌كند، ثبت‌نام كند. افراد فاقد شناسنامه به صورت موقت در مدارس ثبت‌نام و به آنها براي تكميل مدارك تا پايان سال تحصيلي فرصت داده مي‌شودرييس سازمان نهضت سوادآموزي ادامه داد: تمام شهروندان ايراني و هر كسي كه به صورت قانوني در اين سكونت و زندگي مي‌كند از حق تحصيل برخوردار است و مديران مدارس موظف به ثبت‌نام هستند؛ البته در مواردي كه فرد بدون شناسنامه باشد تا پايان سال تحصيلي اين افراد به صورت موقت ثبت‌نام و تا پايان سال به آنها فرصت تكميل مدارك داده مي‌شود، لذا از تحصيل محروم نمي‌شوند، اما كارنامه تنها در صورت ارائه مدارك و هويت شخصي صادر مي‌شود. باقرزاده گفت: براساس آمار سال گذشته نيز حدود 99 درصد كودكان شش ساله در مدارس كشور ثبت‌نام كرده‌اند و آن يك درصد نيز مربوط به كودكاني با معلوليت‌هاي خاص مي‌شود كه خانواده آنها را از جامعه پنهان مي‌كند، لذا مشكل دسترسي آموزشي وجود ندارد. رييس سازمان نهضت سوادآموزي در ادامه با بيان اينكه كارآمدي نظام آموزشي با دو شاخص ميزان دسترسي كودكان لازم‌العتيلم به آموزش و كيفيت آن ارزيابي و سنجيده مي شود، اظهار كرد: در حال حاضر كيفيت برنامه‌هاي آموزشي با تحول بنيادين تضمين مي‌شود كه در اجراي اين امر نبايد كيفيت دچار خدشه شود.

 وي افزود: انسداد ورودي بيسوادي و راه‌هاي تحت پوشش قرار دادن همه افراد جامعه هدف از برنامه‌هايي است كه امسال در دستور كار قرار گرفته و بر اين اساس در پايان سال 94 و همزمان با پايان برنامه پنجم در گروه سني 49 -10 نبايد فردي داشته باشيم كه از حداقل سواد خواندن و نوشتن محروم باشد

 باقرزاده با بيان اينكه درصد واقعي بيسوادي در كشور پس از اعلام نتايج سرشماري نفوس سال 90 مشخص مي‌شود، گفت: سازمان نهضت به لحاظ دانش و تجربه و اعتبارات و امكانات آماده اجراي برنامه‌هاي انسداد بيسوادي است.

محدوديت‌هاي قانوني مركز آمار و نبود فهرست بيسوادن از موانع ريشه كني بيسوادي در كشور
 باقرزاده با اشاره به مهمترين چالش‌هاي پيشروي سازمان كه مانع از ريشه كني بيسوادي در كشور مي‌شود، اظهار كرد: محدوديت قانوني كه در مركز آمار وجود دارد مانع اعلام فهرست اسمي بيسوادان كشور مي‌شود و براي تحت پوشش بردن اين افراد در سالهاي گذشته با ثبت ‌نام‌هاي كاذب مواجه شديم، لذا نبود فهرست بيسوادن يكي از اين موانع بود.

 وي ادامه داد: اسناد و آمار سازمان نهضت از تعداد بيسوادن براساس خوداظهاري افراد ثبت مي‌شود، اگر اين روند به گونه‌اي باشد كه بانك اطلاعات دقيقي در اين زمينه داشته باشيم، قطعا آمار بيسوادان به درستي احصا مي‌شود.

 باقرزاده با ابراز گله‌مندي از اينكه اجماع عمومي براي ريشه‌كني بيسوادي در كشور وجود ندارد، خاطرنشان كرد: بايد تمام دستگاه‌ها و مسوولين بر اساس قانون خود را در برابر ريشه كني بيسوادي مسوول بدانند و بيسوادي را معضلي بزرگ تلقي كنند.

 رييس سازمان نهضت سوادي آموزي كشور ريشه‌كني بيسوادي را نيازمند عزم ملي و همگاني دانست و به ايسنا گفت: عليرغم اينكه مصوبات زيادي براي ريشه‌كني بيسوادي وجود دارد، اما عزم عملي براي اين كار شكل نگرفته است، در حالي كه همه بايد به باور جامعه عاري از بيسوادي برسند.

 به گفته وي آموزش و پرورش بزرگترين ظرفيت اجراي برنامه‌هاي ريشه‌كني بيسوادي در كشور را داراست و بايد خود را در برابر اولياي بيسواد دانش آموزان مسوول بداند و آنها را تحت پوشش قرار دهد.


تاريخ : دوشنبه دوم مرداد ۱۳۹۱ | 14:6 | نويسنده : آموزشیاران 82
عليرضا کافي-خبرها طي روزهاي گذشته حکايت از اقدام غيرقانوني وزير آموزش و پرورش در استخدام 5هزار معلم قرآني و 15هزار نيروي خدماتي در آموزش و پرورش (در مجموع 20 هزار نيرو) دراين وزارت خانه داشت، اقدامي که اين بار موسي الرضا ثروتي عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس را به صدا درآورد اما دو عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در گفت وگو با خراسان با رد اين موضوع قانوني بودن اقدام آموزش و پرورش را تاييد و اعلام کردند اقدام وزير در رابطه با استخدام نيرو غيرقانوني نبوده است. موسي الرضا ثروتي پيش از اين در گفت وگو با خبرآنلاين از استخدام 5هزار معلم قرآني و 15هزار


2 عضو کميسيون آموزش: روند استخدام 20 هزار نيرو از سويوزير آموزش و پرورش قانوني بوده است
خراسان - مورخ یکشنبه 1391/05/01 شماره انتشار 18173


عليرضا کافي-خبرها طي روزهاي گذشته حکايت از اقدام غيرقانوني وزير آموزش و پرورش در استخدام 5هزار معلم قرآني و 15هزار نيروي خدماتي در آموزش و پرورش (در مجموع 20 هزار نيرو) دراين وزارت خانه داشت، اقدامي که اين بار موسي الرضا ثروتي عضو کميسيون برنامه و بودجه مجلس را به صدا درآورد اما دو عضو کميسيون آموزش و تحقيقات مجلس در گفت وگو با خراسان با رد اين موضوع قانوني بودن اقدام آموزش و پرورش را تاييد و اعلام کردند اقدام وزير در رابطه با استخدام نيرو غيرقانوني نبوده است. موسي الرضا ثروتي پيش از اين در گفت وگو با خبرآنلاين از استخدام 5هزار معلم قرآني

و 15هزار نيروي خدماتي ( در مجموع 20 هزار نيرو) در آموزش و پرورش خبرداده بود و اين اقدام را غير قانوني و حتي بدون اطلاع معاون منابع انساني رئيس جمهور دانسته بود.ثروتي استخدام 15هزار نيروي شرکتي بدون انتشار آگهي وانجام مصاحبه را نوعي پارتي بازي دراين وزارت خانه دانسته و قول پيگيري استيضاح وزير در مجلس را داده بود. قاسم جعفري نماينده مردم بجنورد در مجلس و عضو کميسيون آموزش اما درباره استخدام 5هزار معلم قرآني توسط وزارت آموزش و پرورش و ابهامات موجود درباره نحوه استخدامي اين افراد به خراسان گفت:تخصص در زمينه قرآني و دارا بودن تجربه کافي در زمينه آموزش قرآن از لازمه هاي يک مربي قرآني است و از زمان راه اندازي مدارس قرآني در کشور نيز اين مهم مورد توجه مسئولان آموزش و پرورش و نمايندگان مجلس بوده است.در همين راستا وزارت آموزش و پرورش بايد براي تامين نيروي انساني مورد نياز خود از مربيان قرآني استفاده مي کرد. وي تصريح کرد: آنچه هم اکنون در اين زمينه اتفاق افتاده است خلاف قانون نيست و وزير آموزش و پرورش طبق گزارشي که به نمايندگان ارائه داده است تاکيد کرده که اين تعداد مربي قرآني به صورت کارمعين در وزارت آموزش و پرورش به کار گرفته شده اند.بر اساس قانون نيز به کار گيري افراد به صورت کارمعين از اختيارات بالاترين مقام دستگاه اجرايي است.رضا صابري نماينده مردم آزادشهر و راميان در مجلس و ديگر عضو کميسيون آموزش نيز درباره ابهامات مطرح شده از سوي برخي نمايندگان مجلس درباره استخدام هاي اخير در وزارت آموزش و پرورش به خراسان گفت:پيش از اين وزارت آموزش و پرورش بر اساس قانون اقدام به برگزاري آزموني براي تعيين تکليف معلمان شرکتي يا همان حق التدريسي ها کرده بود و مقرر شده بود کساني که دراين آزمون موفق به اخذ حدنصاب نمره شوند مجاز به استخدام در آموزش و پرورش خواهند بود.برهمين مبنا نيز وزير آموزش و پرورش در اقدامي تعدادي از اين معلمان حق التدريسي را به استخدام در آورده است و اين اقدام را نمي توان غيرقانوني دانست.وي به استخدام تمامي دانش آموختگان خانم مراکز تربيت معلم و آقايان داراي کارت پايان خدمت در وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت:وزير در گزارشي که به کميسيون آموزش ارائه داده است از به کارگيري اين افراد در وزارت آموزش و پرورش خبرداده است. وي خاطرنشان کرد: حکم کارگزيني معلمان حق التدريسي صادر شده و افراد تازه استخدام شده از ابتداي مهر در کلاس هاي درس مشغول به کار خواهند شد.


تاريخ : دوشنبه دوم مرداد ۱۳۹۱ | 0:47 | نويسنده : آموزشیاران 82
از آنجايي كه سواد آموزي صرفا از طريق برون سپاري و بهره گيري از كاركنان رسمي آموزش و پرورش و سايردستگاه هاي دولتي، بازنشستگان لشكري و كشوري، ظرفيت بخش غير دولتي و همه افرادي كه استخدام بر آنها مترتب نيست، به مرحله اجرا در مي آيد، لذا شرايط، ضوابط، صلاحيت ها و ويژگي هاي افرادي كه براي همكاري دعوت مي شوند، از سوي سازمان نهضت سوادآموزي تعيين و پس از تاييد وزير آموزش و پرورش ابلاغ مي شود

جملات فوق را تفسیر کنید

به نظر خودم یعنی بکارگیری همه آموزشیاران در آ پ و واگذاری نهضت به بخش خصوصی


تاريخ : یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ | 14:18 | نويسنده : آموزشیاران 82
تاريخ : یکشنبه یکم مرداد ۱۳۹۱ | 13:55 | نويسنده : آموزشیاران 82
پارتی بازی‌ها و استخدام های غیرقانونی ادامه یابد حاجی بابایی را استیضاح می کنیم
 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از اقدام غیرقانونی وزیرآموزش و پرورش مبنی بر استخدام ۵ هزارمعلم قرآن و۱۵هزارنیروی خدماتی خبرداد و گفت: اگر وزارت‌خانه از این اقدام خود عقب نشینی نکند؛ با آغاز به کار مجدد مجلس، پیگیر اسیضاح وزیر آموزش وپرورش خواهم بود. 

موسی‌الرضا ثروتی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به استخدام ۲۰ هزار نفر در آموزش وپرورش، تصریح کرد: در زمان استخدام نیروهای حق‌التدریس‌، آموزشیاران و نیروی‌های شرکتی حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش ‌وپرورش با هر اقدامی همواره مخالفت می‌کردند و معتقد بود این افراد باید از طریق امتحان و گزینش نیروهای برجسته جذب این وزارتخانه شوند اما حالا آقای وزیر برخلاف نظر خود عمل کرده است.

 نماینده مردم  بجنورد٬ مانه٬ جاجرم و سملقان در مجلس شورای اسلامی‌ ادامه داد: این ۲۰هزار نفر درحالی به استخدام آموزش وپرورش در آمده‌اند که نه آگهی در این زمینه منتشر شد و نه از آن‌ها امتحان و مصاحبه‌ای به عمل آمده است. در استان ما هر کدام از روسای آموزش وپرورش اقوام و آشنایان خود را استخدام کرده‌اند که از نتایج رفتار وزیر محسوب می شود.

 وی با بیان اینکه مردم به این استخدام‌های غیرقانونی اعتراض دارند، افزود: در همین ارتباط با اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس مذاکراتی داشته‌ام، حتی در صحن مجلس نیز تذکراتی را به وزیر داده‌ام و کار به سوال نیز کشیده شد.

 این نماینده مجلس نهم بیان کرد:  در روزهای گذشته تعدادی از طلبه‌های علوم قرآنی فارغ‌التحصیل حوزه علمیه نزد من آمدند و به شدت نسبت به این مساله گله داشتند.

 ثروتی با تاکید بر غیر قانونی بودن رفتار وزیر، گفت: با معاون منابع انسانی رئیس جمهور هم دراین زمینه صحبت کردیم و آنان نیز این اقدام را غیرقانونی دانستند و گفتند این موضوع را به وزیرآموزش و پرورش ابلاغ می‌کنیم.

 وی یادآور شد: اگر وزارت‌خانه از این اقدام خود عقب نشینی نکند با آغاز به کار مجدد مجلس به‌طور جدی پیگیر استیضاح وزیر آموزش وپرورش خواهم بود.

 عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با تاکید بر اینکه نمایندگان دیگر هم به استیضاح وزیرآموزش و پرورش رای می‌دهند، توضیح داد: نمایندگان به من قول داده‌اند که اگر وزیرآموزش وپرورش این ۲۰هزار استخدام خلافی راکه انجام داده و در اصلاح و چاچوب قانون عمل نکند؛ استیضاح وزیر را امضا می‌کنند.

 در واکنش به این موضوع، حمیدرضا حاجی بابایی وزیر آموزش وپرورش در افتتاحیه بیست و نهمین اجلاس روسای آموزش و پرورش سراسر کشور که در محل مرکز همایش‌های رازی برگزار شده بود، گفت: اگر کسی ادعایی دارد؛ از من یک نامه یا دستوری مبنی بر اینکه شخصی را به این سیستم آورده‌ام آن را برای چاپ به روزنامه‌ها تحویل دهد‌.

 وی با تاکید بر اینکه آموزش و پرورش از پارتی بازی‌ها زمین گیر شده، افزود‌: معلم باید براساس آزمون به سیستم آموزش و پرورش ورود پیدا کند به طوری که هر تیمی بتواند در آموزش و پرورش مشغول به کار شود نه هر کسی که در آن قدرتمند‌تر است‌. ‌

 متاسفانه دریک سال پایانی دولت دهم برخی از مسئولان دولتی بصورت غیرقانونی اقدام به جذب و استخدام افراد سفارش شده از سوی جریانی خاص در وزارتخانه ها و سازمانهای دولتی می کنند.

 سال گذشته نیز اقدام غیر قانونی وزیر راه و شهرسازی در استخدام یکی از نزدیکان رئیس جمهور در این وزارتخانه باعث تذکر نمایندگان ملت به نیکزاد و معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رئیس جمهور شد


تاريخ : شنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۱ | 14:31 | نويسنده : آموزشیاران 82

روزه رمضان یادآور گرسنگی و تشنگی قیامت و محرک ایثار و بذل و بخشش و صدقه نسبت به فقیران و مسکینان است. این ماه، ماه تعظیم پیران و سالمندان و رحمت و محبت نسبت به کودکان و خردسالان و مهربانی و مودت و رحمت با یتیمان است. ماه ارتباط و پیوند با ارحام و ماه صله رحم است. ماه تقوی، پاسداری و حفاظت از نفس، حفظ چشم، حفظ گوش و زبان، حفظ دست و پا و شکم و شهوت، حفظ اندیشه و ذهن و دل و نیت و خیال و حفظ قدم و قلم و خلاصه حفظ ظاهر وباطن از آلودگی و گناه است. رمضان ماه نیکویی اخلاق و سیرت و آراسته شدن به فضیلت و ترک هرگونه زشتی و رذیلت و خروج از گناه و عصیان و ورود به طاعت و عبادت و ایمان است.                                                                                      

رمضان را باید با دستانی گشوده به سوی آسمان به درگاه بی نیاز حق تعالی به ابراز نیاز پرداخت و آنچه توان هست مصروف اتیان و بندگی نمود، مصروف عبادت خالصانه و پاک و مملو از محبت نسبت به حق تعالی. رمضان را باید در جهت توبه و انابه غنیمت شمرد که ماه غفران و استغفار است پس باشد که ما نیز غفار و ستار باشیم و نسبت به زیردستان خویش بخشنده و آسان گیر و رئوف تا خدای رحیم و رحمان نیز از لغزش و گناهان ما درگذرد.                                                                                                        

رمضان ماه قرآن، احسان، غفران و رضوان است. ماه راهی شدن به سوی جنان، ماه ایمان و امان، ماه مغلوبیت دیوان و ددان و شیاطین، ماه بسته شدن راه به سوی آتش جهنم و نیران است. در رمضان نفقات قبول است، صدقات روبه ظهور است، برکات روبه نزول است، شبهات روبه سقوط است و شهوات روبه افول است. سحرش نور و ضیاء است، بیداری و رحمت است. شادی افطارش فرح و شوق دلداراست.آخرش عید عبادت، شادی حق و رضایت است. من حقیررا فراموش نکنید .یک دعا کافیست      والسلام.


تاريخ : شنبه سی و یکم تیر ۱۳۹۱ | 12:53 | نويسنده : آموزشیاران 82
تمام آموزش یاران نهضت سواد آموزی استخدام می شوند/ جذب 17 هزار نیرو در آموزش و پرورش
معاون وزیر آموزش و پرورش از استخدام تمام آموزش یاران نهضت سواد آموزی در آموزش و پرورش خبر داد.
به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران مشهد، حسین هژبری پرورش در مراسم پرورش اختتامیه پانزدهمین دوره آموزشی مهارت های تخصصی فرماندهان حوزه های مقاومت بسیج دانش آموزی کشور در مشهد با بیان این مطلب اظهار کرد: با توجه به  دادن  ردیف استخدام از سوی دولت امسال 17 هزار نفر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی جذب آموزش و پرورش می شوند.

تاريخ : جمعه سی ام تیر ۱۳۹۱ | 2:12 | نويسنده : آموزشیاران 82
به كارگيري معلمان جديد‌الورود وآموزشیاران در روستاها
معاون آموزش ابتدايي وزير آموزش و پرورش گفت: در راستاي ساماندهي نيروهاي انساني، معلمان قراردادي كارمعين، آموزشياران نهضت و ساير نيروهاي جديدالورود در روستاها به كار گرفته مي‌شوند و معلمان باسابقه بالا به مراكز استان انتقال مي‌يابند؛ ضمن اينكه به كارگيري آموزگاران در پست اجرايي نيز ممنوع است.

به گزارش خبرنگار «آموزش و پرورش» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، فاطمه قربان در سومين روز از بيست و نهمين اجلاس روساي آموزش و پرورش مناطق كشور كه در حال برگزاري در سالن همايش‌هاي رازي تهران است، افزود: ابلاغيه همه معلمان پايه اول تا ششم ابتدايي بايد رايانه‌اي شده باشد و معلمي نمانده باشد كه ابلاغيه رايانه‌اي تا پايان تيرماه دريافت نكرده باشد.

وي افزود: بر اساس سياست‌هاي ساماندهي نيروي انساني در آموزش و پرورش، از مهرماه معلمان با قرارداد كار معين، آموزشياران نهضت، حق‌التدريسي‌ها و ساير نيروهاي جديدالورود در روستاها ساماندهي خواهند شد و معلمان باتجربه بالا و سوابق بالا به مراكز استان‌ها منتقل مي‌شوند.


تاريخ : سه شنبه بیست و هفتم تیر ۱۳۹۱ | 18:2 | نويسنده : آموزشیاران 82
قرائتي همچنين با اشاره به ريشه‌كني بيسوادي در كشور، عنوان كرد: زماني آموزش و پرورش با مشكلات متعددي از جمله مسايل مالي مواجه بود و نمي‌توانست در اين امر ورود زيادي داشته باشد اما بر اساس اعلام وزير آموزش و پرورش و آمادگي وزارت وي براي حذف بيسوادي، بايد اقدامات لازم انجام شود.

 دبير ستاد اقامه نماز كشور با بيان اينكه در حال حاضر عدد اقشار بيسواد تعيين شده و حدود سه ميليون بيسواد در كشور وجود دارد، بايد مسئولان دست به دست هم دهند تا مشكل افراد باقيمانده نيز حل شود.

 وي عنوان كرد: زماني برخي‌ها با انتقاد از سازمان نهضت سوادآموزي عنوان مي‌كردند نيروهاي نهضتي بيسواد هستند و قرائتي آنها را با زور تحميل مي‌كند اما در آزمون استخدامي آموزش و پرورش مشخص شد كه سواد نهضتي‌ها بسيار بالاتر از نيروهاي شركتي و حق‌التدريسي بود. چرا كه نمرات بالاتري را در اين آزمون كسب كرده بودند.

وی با بیان اینکه اکنون آمار بیسوادان مشخص است و باید تنها برای جذب بیسوادان همت گمارد، گفت: در بحث سوادآموزی چند مورد وجود دارد؛ اول اینکه عنوان می شود سوادآموزان افراد باسوادی نیستند در حالی که در بین آنها افراد تحصیل کرده وجود دارد و از دانش بالایی برخوردارند.

 نمایند ولی فقیه در سازمان نهضت سوادآموزی ادامه داد: مشکل بعدی بحث استخدام آموزشیاران بود که در این زمینه اقدامات مناسبی صورت گرفت و بخش عظیمی از این مشکل حل شد


تاريخ : پنجشنبه بیست و دوم تیر ۱۳۹۱ | 23:20 | نويسنده : آموزشیاران 82
امروز برای سازماندهی رفتیم شهر  م.....

از همان لحظات اول ورود ما چیزی که خیلی جالب بود طرز برخورد مسئولین آ پ با ما بود .

برخوردی در حد المپیک ۲۰۱۲ ....... رفتارشان عالی بود هیچ وقت چنین برخوردی ندیده بودم . از ما بخاطر دوری مسافت عذر خواستند و گفتند به دلخواه خودتون  تقسیم بشید و پایه بردارید

منو دادند به یک روستای ۱۰۰۰نفری و برای پایه ششم

مدارک ۱۸ قطعه عکس

فتوکپی شناسنامه خودم و همسرم و دخترم از تمام صفحات ۴ سری

فتوکپی کارت ملی و پایان خدمت و مدرک تحصیلی ۴ برگ

والبته نامه هم دادند برای پزشکی و انگشت نگاری


تاريخ : چهارشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۱ | 20:44 | نويسنده : آموزشیاران 82

1 ( ارسالی توسط آموزشیار دزفول )

در تاریخ 20/4/91 جناب آقای باقرزاده به دزفول آمدند به عنوان معاون وزیر برای سیستم 6.3.3وقتی که ما متوجه حضور ایشان شدیم با هر دردسری بود وارد جلسه مدیران مجتمع با ایشان شده و طبق نامه ای تقاضا کردیم با ما هم جلسه ای داشته باشدخوشبختانه با مساعدت ریس آموزش و پرورش شهرستان ایشان قبول کرده همراه با ریاست نهضت و ریاست نهضت استان وریاست آموزش و پرورش با ما جلسه داشته باشد این جلسه حدود 1ساعت طول کشید و ما به نمایند گی از آموزشیاران با ایشان صحبت کرده موضوعات بحث
1-استخدام 16000نفر چه می شود؟ 2-جریان مرخصی چگونه است؟ 3-نبودن سواد آموز یا عدم استقبال 4- استفاده در آموزش و پرورش بصورت دو شیفت چه معنا دارد؟
جواب ایشان : در مورد استخدام هیچ قولی نمی دهم اما پیگیر آن هستیم 2- قراردادی تطبیق یافته به شرط 44ساعت در هفته می باشد3- ما آزمونی ها را استخدام کردیم 4000نفر از آنها باقی مانده مهر رسمی می شوند شما هم باید آزمون راجدی می گرفتید 4- در مورد نبودن سواد آموز چرا تا الان وجود داشت اما الان که ماده 5رفتند دیگر نیست پس از گفتگو با ایشان فقط یک کار انجام دادند گفتند کلاس منعطف بگیرید 7نفر در 7روستا یا کسانی که با سابقه هستند کلاس نگرفته بلکه فرد به فرد بگیرند تا قطع همکاری نشوند

 

2  ( ارسالی توسط فاخته )

مديركل آموزش و پرورش استان فارس گفت : امسال يك هزار و 130 نيروي حق التدريس شاغل دراين استان رسمي و 236 تن از دانش آموختگان تربيت معلم نيز وارد عرصه آموزشي فارس مي شوند.
به گزارش اداره روابط عمومي آموزش وپرورش فارس ،محمدحسين روزيطلب ، در نشست خبري افزود: اين گروه از معلمان حق التدريس همان كساني هستند كه در سال تحصيلي گذشته،تعيين تكليف شده اندقابل توجه آموزشیاران استان فارس ....امیدوارم باز سر کار نباشید !!!!!!


تاريخ : چهارشنبه بیست و یکم تیر ۱۳۹۱ | 14:44 | نويسنده : آموزشیاران 82
سلام به همه

امروز باهامون تماس گرفتند و گفتند فردا پنج شنبه به محل خدمتتون برید و تشکیل پرونده بدید . ۲۵۰ کیلومتر دور از شهرمون


تاريخ : سه شنبه بیستم تیر ۱۳۹۱ | 13:25 | نويسنده : آموزشیاران 82
وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:
گرفتاری آموزش و پرورش با نیروهای شرکتی/تدریس برخی نیروهای کار معیّن در مدارس

خبرگزاری فارس: وزیر آموزش و پرورش درباره وضعیت نیروهای قرارداد کار معیّن گفت: می‌گوییم این نیروها را نمی‌خواهیم، می‌گویند اخراج کردند؛ می‌گوییم این نیروها را می‌خواهیم، می‌گویند به کارشان گرفتند؛ واقعاً چه کار کنیم؟
 
 حمیدرضا حاجی‌بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی باشگاه خبری فارس «توانا» در خصوص وضعیت نیروهای شرکتی در آموزش و پرورش که هم اکنون از آنها به عنوان "قرارداد کارمعین" یا "قرارداد حجم کار" نام برده می‌شود و بحث بکارگیری آنها در مدارس ابتدایی اظهار داشت: ما 65 هزار نیروی "کار معیّن" داریم که از این تعداد 7 الی 8 هزار نفر کارمند هستند؛ به عنوان مثال فردی دارای مدرک لیسانس ابتدایی است اما به صورت کارمعین در اداره کارمند است.

 وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برخی از نیروهای قرارداد کار معین در مدرسه تدریس خواهند کرد، ادامه داد: اعلام کردیم افراد این چنینی که دارای تحصیلات دانشگاهی هستند، می‌توانند بعد از طی دوره‌های آموزشی به مدرسه وارد شوند.

 وی در پاسخ به این پرسش که «آیا از نیروهای شرکتی در پایه ششم ابتدایی استفاده می‌شود؟»، گفت: چند هزار؟، بگذارید یک چیزی بگویم من 60 هزار معلم می‌خواهم آیا 60 هزار نیروی اینگونه دارم؟ ببینید ما در حال حاضر نیروهای نهضت سوادآموزی و کار معین داریم؛ اینها افرادی هستند که در حال حاضر برای ما کار می‌کنن ولی همه که برای تدریس و آموزش ابتدایی نیستند.

 حاجی‌‌بابایی افزود: وقتی نیروی اداری نمی‌خواهم، آیا می‌توانم این افراد را اخراج کنم؟ آنوقت گفته می‌شود که آموزش و پرورش نیروهایش را اخراج کرد؛ حالا اخراج‌شان نمی‌کنم بلکه می‌خواهم در کاری که به درد آموزش و پرورش می‌خورد، به کار گرفته شوند و عنوان کرده‌ایم افرادی که دارای لیسانس فیریک، شیمی و غیره هستند، پس از طی دوره‌، کار آموزشی انجام دهند.

 وی با بیان اینکه تعداد افرادی که دارای شرایط حضور در فضای آموزشی هستند بیش از 3، 4 هزار نفر نیست، اظهار داشت: می‌گوییم این نیروها را نمی‌خواهیم، می‌گویند اخراج کردند؛ می‌گوییم این نیروها را می‌خواهیم، می‌گویند به کارشان گرفتند؛ واقعا چه کار کنیم؟


تاريخ : دوشنبه نوزدهم تیر ۱۳۹۱ | 14:3 | نويسنده : آموزشیاران 82
وزیر آموزش و پرورش :
بیمه طلایی فرهنگیان تکلیف وزارت آموزش و پرورش نیست
حاجی بابایی:تعدادی از معلمان به شکل نهضت سوادآموزی هستند که قانون نحوه جذب این دسته از معلمان نیز همانند سابق روند قانونی خود را طی می کند


تاريخ : یکشنبه هجدهم تیر ۱۳۹۱ | 22:57 | نويسنده : آموزشیاران 82
معاون سواد آموزي اداره كل آموزش و پرورش استان قم :
دانش آموزان دوره متوسطه جهت آموزش افراد بي سواد دعوت به همكاري شده اند

 معاون سواد آموزي اداره كل آموزش و پرورش استان قم گفت : به منظور استفاده بهينه از تعطيلي تابستان در قالب طرح آموزش فرد به فرد از دانش آموزان متوسطه براي همكاري با معاونت سواد آموزي اداره كل آموزش و پرورش دعوت شده است.

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومي وزارت آموزش و پرورش به نقل از اداره كل آموزش و پرورش استان قم ،حجت الاسلام محمد رضا قاسمي نيا با اعلام اين خبر هدف از ظرفيت هاي موجود استان براي ريشه كني بيسوادي را ارتقاي سطح سواداستان دانست و تصريح كرد با ورود دانش آموزان دوره متوسطه به ميدان آموزش و برگزاري كلاس هاي توجيهي در اين راستا مي توان در ريشه كني بيسوادي و يا تعميق و تحكيم آن گام هاي موثر و مطمئن تري راجهت رشد و توسعه استان برداشت.

معاون سواد آموزي استان قم با اشاره به اينكه افراد بي سواد 10 تا 49 سال در اولويت اين طرح هستند اظهار كرد : كتاب و لوازم التحرير به صورت رايگان در اختيار مجموعه هدف قرار خواهد گرفت و پس از گذران دوره نيز آزموني توسط كارشناسان سواد آموزي استان از سواد آموزان به عمل خواهد امد.

وي خاطر نشان كرد: تمامي افراد مشمول مي توانند با مراجعه به مدارس و تمامي پايگاه هاي اوقات فراغت شهر وروستا ثبت نام نمايند.

معاون سواد آموزي اداره كل اموزش و پرورش استان قم در پايان اظهار داشت : به ازاي قبولي هر نفر سواد اموزدر طرح آموزشي فرد به فرد مبلغ 320 هزار تومان جهت تشويق به آموزش دهنده داده خواهد شد


تاريخ : چهارشنبه چهاردهم تیر ۱۳۹۱ | 13:10 | نويسنده : آموزشیاران 82
تشکیل کمیته‌ تخصصی برای بررسی وضعیت معلمان حق‌التدریسی
بر اساس برنامه امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات قرار بود که حمیدرضا حاجی‌بابایی وزیر آموزش و پرورش در کمیسیون حاضر شود اما مقرر شد که این موضوع موقتا تا بعد از دوره تعطیلات مسکوت بماند.

مقتدایی‌خوراسگانی با بیان این که بررسی وضعیت معلمان حق التدریسی یکی دیگر از دستور کارهای امروز کمیسیون آموزش و تحقیقات بود٬ افزود: خوشبختانه امروز صبح٬ کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش با حضور تعدادی از مسئولان ارشد وزارت آموزش و پرورش و اعضای کمیته برای بررسی وضعیت این افراد تشکیل شد٬ که در این نشست دیدگاه نمایندگان مطرح و مسئولان وزارتخانه گزارشی را در این رابطه ارائه کردند.

این نماینده مجلس نهم٬ ادامه داد: در این نشست با توجه به آمارهای متفاوتی که از سوی مسئولان آموزش و پرورش درباره تعداد معلمان حق التدریسی ارائه شد٬ در نهایت اعضای کمیته آموزش و پرورش کمیسیون آموزش و تحقیقات خواستار ارائه آمار دقیق از تعداد این افراد شدند تا متناسب با آن آمار در فضایی منطقی و با رویکرد کارشناسی و با تمام شرایط پیگیری‌ها برای حل موضوع انجام شود.


تاريخ : سه شنبه سیزدهم تیر ۱۳۹۱ | 18:35 | نويسنده : آموزشیاران 82
سازماندهی آموزشیاران نهضت سواد آموزی در مدارس آموزش و پرورش

تعداد 658 نفر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی به عنوان معلم حق التدریس در مدارس عادی آموزش و پرورش سازماندهی شدند0
 به گزارش اداره کل آموزش و پرورش استان آذربایجان غربی  در اجرای تفاهم نامه اداره کل آموزش و پرورش استان با وزارت محترم متبوع تعداد 658 نفر از آموزشیاران نهضت سواد آموزی به عنوان معلم حق التدریس  در مدارس عادی آموزش و پرورش سازماندهی شدند بکار گیری این نیروها از مهر ماه 91 خواهد بود  سازماندهی این امر با توجه به نیاز شهرستانهای و مناطق به صورت شهرستانی و کاملا به صورت متمرکز در استان انجام پذیرفته است ۰


تاريخ : دوشنبه دوازدهم تیر ۱۳۹۱ | 12:44 | نويسنده : آموزشیاران 82
افزایش نرخ باسوادی در استان با استفاده از ظرفیتهای موجود در استان
معاون سواد آموزی : با برنامه ریزی مناسب درسال جاری با استفاده از ظرفیت مجتمع های آموزشی و همچنین ظرفیت تمامی دستگاهها اجرائی درجهت افزایش نرخ با سوادی دراستان قدمهای موثری برداشته خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش در جلسه ای که با حضور روسای ادارات حوزه ی معاونت سواد آموزی در محل اتاق معاونت سواد آموزی تشکیل شد داود علیزاده ضمن تشکر از زحمات همکاران این حوزه گفت: با عنایت به ارسال حجم فعالیت از سوی سازمان نهضت سواد آموزی ، لزوم برنامه ریزی جهت تحقق اهداف کمی سال 91 را مطرح نمود و افزود با توجه به اینکه ما امسال  در نیمه دوم آموزشیار نخواهیم داشت ، لزوماً می بایست درمورد واگذاری فعالیتها به اشخاص حقیقی و حقوقی و همچنین دستگاههای اجرائی بویژه  مدارس و مجتمع های آموزشی طرح و برنامه داشته تا انشاءالله بتوانیم اهداف کمی در نظر گرفته را تحت پوشش ببریم

تاريخ : شنبه دهم تیر ۱۳۹۱ | 19:29 | نويسنده : آموزشیاران 82
کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس میزبان وزیر آموزش و پرورش
 سه شنبه هفته جاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس میزبان وزیر آموزش و پرورش برای پاسخ‌گویی به سوال‌های نماینده خوی و نماینده مردم خرم‌آباد خواهد بود. 

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، امروز شنبه ۱۰ تیر هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در رابطه با گزارش عملکرد معاونین آموزش و پرورش و گزارش کمیته‌ها درمورد انتخابات هیأت رئیسه این کمیسیون اقدام به برگزاری جلسه خواهد کرد.

 همچنین در جلسه روز یک‌شنبه ۱۱ تیر، بررسی لایحه‌های عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در انجمن پارک‌های تحقیقاتی دانشگاهی و در فدراسیون بین‌المللی آموزش اولیاء اعاده شده از شورای نگهبان در دستور کار این کمیسیون قرار خواهد داشت.

 در همین روز، درباره بازدیدها و سفر های استانی از مراکز آموزشی و دانشگاهی کشور در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بحث و تبادل نظر خواهد شد.

 روز سه‌شنبه ۱۱ تیر نیز، این کمیسیون میزبان وزیر آموزش و پرورش برای پاسخگویی به سوال‌های مؤید حسینی صدر نماینده مردم خوی و ابراهیم آقامحمدی نماینده مردم خرم‌آباد خواهد بود.       

 در عین حال، بررسی نقشه راه و اولویت‌های کمیسیون آموزش و تحقیقات در سال جاری نیز آخرین دستور کار این هفته  این کمیسیون خواهد بود./


تاريخ : شنبه دهم تیر ۱۳۹۱ | 13:7 | نويسنده : آموزشیاران 82
سلام به همگی

امروز آموزشیاران شهر ما سازماندهی شدند . همه را به یک شهر دیگه فرستادند ( حق التدریس فعلا ).


تاريخ : چهارشنبه هفتم تیر ۱۳۹۱ | 12:58 | نويسنده : آموزشیاران 82
حاجي‌بابايي در كميسيون آموزش روند شكل گيري دانشگاه فرهنگيان را تشريح كرد 
 سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس با اشاره به حضور وزير آموزش و پرورش در جلسه روز گذشته اين كميسيون گفت: مسائل مرتبط با آموزش و پرورش در اين جلسه مورد بررسي قرار گرفت. عباس مقتدايي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار داشت: حاجي‌بابايي به همراه معاونين خود در اين جلسه حضور پيدا كرده و گزارشي از اقدامات انجام شده در اين وزارتخانه در راستاي تحقق رويكردهاي جديد متناسب با طرح تحول آموزش و پرورش را ارائه كردند.  وي تصريح كرد: در اين جلسه وزير آموزش و پرورش از روند شكل گيري دانشگاه فرهنگيان و نيز مباحث مرتبط با تحول در ساختار آموزش و پرورش گزارشي را ارائه كرد.  سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس افزود: وزير آموزش و پرورش در بخشي از سخنان خود نيز با اشاره به اسناد بالادستي مربوط به آموزش و پرورش كشور گفت كه سه سند مهم «نقشه جامع علمي كشور»، «سند تحول آموزش و پرورش» و «برنامه پنجم توسعه» به گونه‌اي هستند كه يكديگر را كامل كرده و موجب هم‌افزايي شوند.  مقتدايي در ادامه اظهار داشت: وزير آموزش و پرورش به ارائه گزارشي از مدت مسووليت خود در اين وزارتخانه پرداخت و گفت كه زيرساخت‌هاي آموزش و پرورش را مهيا كرده است. 
 وي با بيان اينكه اعضاي كميسيون نيز ديدگاه‌هاي خود را در مسائل آموزش و پرورش مطرح كردند، گفت: درخواست از آموزش و پرورش براي ارسال گزارش عملكرد ساليانه آموزش و تحقيقات، توجه ويژه به مبحث فرهنگ در آموزش و پرورش، لزوم ارتباط با حوزه‌هاي علميه، تقويت هرچه بيشتر دانشگاه فرهنگيان و دقت در جذب هيات علمي، احقاق حقوق معطل مانده فرهنگيان، ضرورت تمركز در آموزش و پرورش، توجه به مطالبه معلمان از مهم‌ترين سرفصل‌هايي است كه در اين جلسه با حاجي‌بابايي در ميان گذاشته شد. 
 سخنگوي كميسيون آموزش و تحقيقات مجلس افزود: همچنين موضوع نگراني‌هاي معلمان و مربيان پيش‌دبستاني و شركتي نيز مطرح گرديد و مقرر شد پيگيري دقيق در خصوص اين موضوع از سوي كميته آموزش و پرورش اين كميسيون در روزهاي آينده صورت گيرد


تاريخ : دوشنبه پنجم تیر ۱۳۹۱ | 13:53 | نويسنده : آموزشیاران 82
شرکت بیش از 4 هزار نفر معلم پایه های دوم و ششم ابتدایی در دوره های آموزش کتب جدید التالیف

معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی استان آذربایجان غربی :

بابایی معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی استان از آغاز به کار دوره های آموزش کتب جدید التالیف در پایه های دوم و ششم ابتدایی خبر داد و گفت: با برنامه ریزی های انجام شده بیش از 4000 نفر معلم پایه های دوم و ششم استان در این دوره ها حضور خواهند داشت.

 بابایی افزود : با عنایت به ضرورت و اهمیت اجرای ساختار 3-3-6 و در راستای تحول بنیادین در آموزش و پرورش کشور، نظر به اینکه نظام آموزشی جدید در پایه های دوم و ششم ابتدایی از سال تحصیلی 92-91 به اجرا در خواهد آمد. به منظور توانمند سازی معلمان ذی ربط، آموزش ضمن خدمت معلمان پایه ششم از تاریخ 5/4/91 و معلمان پایه دوم از تاریخ 12/4/91 در مناطق تابعه استان آذربایجان غربی شروع خواهد شد.

لازم به ذکر است که مرحله اول دوره های تامین مدرس این پایه ها که در شهر تهران برگزار می شود در تاریخ 1/4/91 به اتمام رسیده است
معاون پژوهش برنامه ریزی و نیروی انسانی استان خاطر نشان کرد : مدت این دوره ها در پایه دوم به میزان 112 ساعت و در پایه ششم به میزان 188 ساعت می باشد و تا قبل از شروع سال تحصیلی جدید همه معلمان پایه های دوم و ششم اعم از معلمان مدارس دولتی و غیر دولتی موظف به شرکت در کلاس های آموزشی این دوره ها می باشند.


تاريخ : یکشنبه چهارم تیر ۱۳۹۱ | 22:51 | نويسنده : آموزشیاران 82
سلام دوستان عزیز

همه با هم برای یکبار هم که شده متحدشویم و با نماینده ها حرف بزنیم وزیر سه شنبه میاد کمیسیون آموزش . من امشب با دکتر هروی نائب رئیس کمیسیون آموزش حرف زدم ایشان قول مساعد داد تکلیف اموزشیاران را به زودی تعیین خواهند کرد .شماره تماس ایشان ۰۹۱۵۵۱۹۵۲۷۳

امروز طی تماسی که با آقای هروی داشتم در مورد جلسه سه شنبه با وزیر سئوال کردم که ایشان فرمودند آقای وزیر قول صددرصد دادند همه آموزشیاران را تا اسفند ماه رسمی کنند . این حرف رابااطمینان زدند باور ندارید زنگ بزنید ( مدیریت وبلاگ )

اسم اموزشیارها را بیارند تو اصلاح ماده 17 که اون را هم در ردیف شرکتی ها و حق التدریسان منفصل حساب کنند ؟؟؟؟؟؟؟؟ که چی بشه خدا کنه ماده 17 تصویب نشه چون در ان صورت ما را هم در ردیف اونا قرار بدهند و چون تعداد میره بالا ممکنه بگند ازمون بدید اینقدر ساده نباشید لطفا پیگیر تماس جدی با نمایند ها باشید و در تماس با انها خواستار اختصاص ماده جداگانه ای برای اموزشیاران باشید.

سلام شماره دکتر شاهین محمد صادقی نائب رئیس مجلس و عضو هیئت رئیسه

09122185878

شماره ثروتی نماینده فعال بجنورد خراسان شمالی 09151108254

تلفن دکتر خسروی 09373456790 من الان باهاش صحبت کردم شما حتما زنگ بزنید جواب میده

شماره دکتر فیاضی 09353567890

سلام شماره حاج عیسی دارایی نماینده اندیمشک خوزستان اینه- 09161400182
آموزشیاران خوزستانی لطفا" تماس بگیرید با نماینده هاتون

اقای ناصر عاشوری(نماینده شهرستان فومن)
09121593619

نماینده ی محترم خرمشهر جناب آقای عبدالله سامری 09163337639 ما به ایشان پیام دادیم

سلام شماره همراه دكتر شهرياري نماينده زاهدان و رييس كمسيون بهداشت مجلس 09121125902 لطفا همگي تماس بگيريد

09177610079شماره آقای ابوالقاسم جراره می باشد

با سلا م لطفا روی صفحه اصلی بگدارید ما هم با جناب مهندس پاپی صحبت کردیم
گفت با نمایند شهرهای استان های دیگر هم صحبت کردم نگران نباشید (در ضمن
ایشان سخنگوی کمیسیون کشاورزی هم می باشد . نماینده دزفول خوزستان)
شماره ایشان 09373504485

شماره جناب آقای کریمیانی نماینده شهرستانهای مریوان و سروآباد09188740792

اینهم شماره یونس اسدی نماینده شهرستان مشگین شهر09143540553

سلام:همکاران عزیز با نماینده خرمشهر در تماس باشید نماینده ی بسیار فعالیست شماره09166337639 حاج عبدالله سامری حتمابا ایشون در تماس باشید شاید کاری برای ما آموزشیاران دل شکته انجام دهد

دکتر عباس مقتدایی -سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات و نماینده اصفهان 09133113347

با سلام خدمت مدير محترم وبلاگ آموزشياران 82
دوستان و همكاران بار ديگر موضوع استخدام آموزشياران در هاله اي از ابهام باقي مانده با توجه به اينكه ديگر حق التدريسي باقي نمانده (باتوجه سخنان وزير در مجلس در مورخه 4/6/91 ) در اين وادي تنها 16000 آموزشيار مظلوم و بي دفاع كه حتي يك نفر نماينده دلسوز نه در دولت نه در مجلس ونه در آموزش و پرورش ونهضت دارند باقي مانده اند و كسي حاضر نيست اسمي از آنان آورده شود ازقديم گفتن ازماست كه بر ماست دوستان چقدر ما در همين وبلاگ از شما خواهش كرديم پيگير استخدام خودتون باشيد ولي كو گوش شنوا بعضي از دوستان حاضر نبودن به اين موضوع فكر كنند تاچه برسد به اينكه تلاشي درجهت استخدام خودشون بكارببرند. نمونه بارز آن بحث نامه نگاري و پيام دادن به نماينده هاست كه خيلي ها آن را دست كم گرفتند و حاضر نشدن يك پيامك ده توماني بفرستند براي نماينده ها و مشگل ده ساله خودرا مطرح كنند ولي باز جاي تقدير و تشكر مي باشد از دوستاني كه با تماس خود با نمايندگان خود حداقل باعث شدن كه نمايندگاني از خوزستان و سيستان و ساير شهرها به وزير تذكر داده و نماينده انديمشك و چند نفرا ز نمايندها نيز نامه اي به وزير داده و خواسته هاي آموزشياران در مورد استخدام را مطرح كنند.
باتشكر از مديريت محترم وبلاگ

اگه شماره دیگری هم میدانید بنویسید


تاريخ : یکشنبه چهارم تیر ۱۳۹۱ | 14:18 | نويسنده : آموزشیاران 82
تجمع جمعي از مربيان پيش دبستاني در مقابل مجلس شوراي اسلامي 
  جمعي از مربيان پيش دبستاني با تجمع در مقابل مجلس، خواستار حمايت مجلس شوراي اسلامي شدند.

 به گزارش خبرنگار پارلماني خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، جمعي از مربيان پيش دبستاني با تجمع مقابل مجلس شوراي اسلامي خواستار تامين امنيت شغلي و بازگشت به كار برخي همكارانشان شدند.

 آنان بر روي پلاكارد‌هايي كه در دست داشتند از نمايندگان خواسته بودند كه از حقوق معلمان پيش دبستاني حمايت كرده و اجازه ندهند نيروي شاغل، بيكار شود.


تاريخ : یکشنبه چهارم تیر ۱۳۹۱ | 14:14 | نويسنده : آموزشیاران 82
جذب 300 مربی قرآنی در استان تهران 
مدیرکل آموزش پرورش شهرستان‌های استان تهران از جذب 300 مربی متخصص قرآنی خبر داد.
رحیم زمانی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: به منظور تقویت سطوح آموزش قرآن  کریم در مدارس قرآنی، اقدام به جذب نیروی متخصص در این زمینه شده است.
وی عنوان کرد: در حال حاضر جذب مربیان قرآنی به صورت بسیار وسیع و گسترده نیست چراکه داوطلبان باید از شرایط ویژه و تخصص لازم برخوردار باشند.
این مسئول گفت: سهمیه شهرستان های استان تهران در جذب مربیان قرآنی، 300 نفر است که یک سوم از این تعداد به بانوان و دو سوم به آقایان تعلق دارد.
مربیان جذب شده دارای مدرک فوق لیسانس به بالا خواهند بود
زمانی ادامه داد: تا کنون قریب به 200 نفر از تعداد مذکور، مراحل ثبت نام و مصاحبه های علمی را طی کرده و به گزینش معرفی شده اند که پس از اظهار نظر گزینش، این تعداد در مدارس قرآنی به فعالیت خواهند پرداخت.
مدیرکل آموزش پرورش شهرستان های استان تهران بیان کرد: مربیان از میان افراد دارای مدرک فوق لیسانس به بالا و کسانی که در مراکز علمی تخصصی ویژه قرآن کریم تحصیل کرده اند، جذب خواهند شد و برنامه ریزی ها بر این است که از آنان برای آموزش مربیان فعلی نیز استفاده شود.
تاسیس مدارس قرآنی در مقطع ابتدایی در استان تهران
زمانی افزود: با توجه به لزوم فرهنگ سازی و آشنایی کودکان با قرآن و آموزه های دینی، ضرورت آموزش قرآن کریم به این قشر از جامعه بر همگان مشهود است.
وی ادامه داد: به همین منظور در سال جاری، مدارس قرآنی در مقطع ابتدایی در حال تاسیس است.

 4


تاريخ : جمعه دوم تیر ۱۳۹۱ | 18:35 | نويسنده : آموزشیاران 82
دوستان عزیز

به احتمال بسیار زیاد تمام آموزشیاران به آموزش و پرورش میروند برای رفع کمبود نیرو در سیستم۳-۶-۶

اما به صورت حق التدریس . بنا به شنیده ها برای رسمی شدن آموزشیاران باقیمانده دولت احتیاج به مصوبه مجلس دارد وبا توجه به اینکه مجلس هم به زودی طرح جدیدی در این مورد خواهد داد با نماینده هاتون در تماس باشید و آمار آموزشیاران باقیمانده را گوشزد کنید تا حقمان ضایع نشه .....

خواب بسه دیگه


تاريخ : جمعه دوم تیر ۱۳۹۱ | 1:19 | نويسنده : آموزشیاران 82
امروز ۵شنبه همکاران عزیز شهرستان اشنویه در تماسی که با من داشتند گفتند که ۷ تیر آنها هم سازماندهی خواهند شد برای تدریس در ابتدایی

مبارکشون باشه


تاريخ : چهارشنبه سی و یکم خرداد ۱۳۹۱ | 11:48 | نويسنده : آموزشیاران 82
ممنوعیت بکارگیری معلم حق التدریس در آموزش و پرورش
بر اساس ضوابط اجرائی قانون بودجه سال ۹۱، دولت؛ وزارت آموزش و پرورش (سازمان آموزش و پرورش استانها) موظف کرده است، با رعایت قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سواد آموزی در  وزارت آموزش و پرورش -مصوب 1388- و اصلاحات بعدی، عملکرد ریالی حق التدریس در سال 1391 را حداکثر به میزان هفتاد درصد(70%) عملکرد ریالی سال 1390 صرفاً در مورد باقیمانده افراد حق التدریس و نیز حق التدریس نیروهای رسمی و پیمانی موجود محاسبه و عمل کند. در هر حال بکارگیری افراد جدید به صورت حق التدریس به هر شکل در سال 1391 نیز ممنوع است.

 


تاريخ : سه شنبه سی ام خرداد ۱۳۹۱ | 18:5 | نويسنده : آموزشیاران 82
با سلام و احترام ...
لطفا خبرم رو در صفحه اول وبلاگتون قرار بدید
امروز سه شنبه 1391/3/30 آقای مهدی زاده معاون آموزشی نهضت سواد آموزی مهمان شهرستان کازرون در استان فارس بودند ....در این جلسه مدیریت آموزش و پرورش شهرستان کازرون به همراه کلیه مدیران مجتمع های آموزشی و همچنین معاون آموزشی استان فارس جناب آقای گوهریان و 70 نفر از آموزشیاران حضور داشتند

بعد از بیان مشکلات آموزشیاران در خصوص جذب و کلاسگذاری در شهرستان مسئله استخدام آموزشیاران مطرح شد

آقای مهدی زاده خبر دادند در روز شنبه وزیر آموزش و پرورش به همراه 20 نفر از معاونین خود به شیراز سفر خواهند کرد و مشخص خواهند نمود که در سال جاری چند نفر از آموزشیاران استان فارس به استخدام قطعی آموزش و پرورش در خواهند آمد ...ایشان عنوان کردند استخدام اموزشیاران هر استان بر اسا س تصمیمات مسئولین استان و مسئولین شهرستانها خواهد بود همچنین اضافه کردند ممکن است یک شهرستان نیاز به هیچ یک از اموزشیاران خود نداشته باشد و همه انها استخدام شوند و شهرستان دیگر به دلیل نرخ بی سوادی آموزشیاران خود را برای خدمت همچنان نگه دارد ...بعد خطاب به مدیر آموزش و پرورش شهرستان کازرون و مدیران مجتمع های آموزشی عنوان کرد از مهر ماه این شهرستان چیزی به اسم اموزشیار ندارد و شما باید با شرح وظایفی که براتون مشخص شده افراد بیسواد را تحت پوشش ببرید ...در ادامه آقای مهدی زاده اضافه کردند در تیر ماه به کلیه آموزشیاران کشور از طریق شماره موبایل آنها که در سامانه دفتر مرکزی موجود هست میزان سنوات و مدرک دانشگاهی آنها ارسال خواهد شد در صورت صحیح بودن اطلاعات افراد باید عدد یک در صورت نادرست بودن اطلاعات عدد دو را ارسال کنند
در واقع طبق نظر آقای مهدی زاده مهر ماه اکثر آموزشیاران بر اساس سنوات خدمت و مدرک تحصیلی به استخدام در خواهند آمد ...
من این خبر را طی تماس تلفنی به آقای منصوری مدیر وبلاگ آموزشیاران 82 اطلاع دادم همکاران آموزشیار نگران نباشید همه در شرف استخدامید و تصمیم جهت استخدام شما بر اسا س توافق مسئولین استان و شهرستانهای شما خواهد بود